15 Temmuz Şehitleri Marmaris’te Anıldı

Muğla Valiliği'nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Marmaris'te gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehitleri Marmaris’te Anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün hain darbe teşebbüsü sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişiminde bulunulan Marmaris’te yürüyüş düzenlendi.
 
Muğla Valisi Orhan Tavlı, protokol üyeleri ve vatandaşlar, mehter takımı eşliğinde ellerinde Türk bayrakları ile Kemal Seyfettin bulvarından Marmaris Atatürk Meydanına kadar "Milli Birlik Yürüyüşü" gerçekleştirdi. Marmarislilerin yanı sıra tatilini Marmaris’te geçiren vatandaşlar ile yoldan geçen ve otellerinin balkonlarına çıkan turistler, yürüyüşü ilgiyle izledi. O anları cep telefonları ve kameralarla kaydetti.

Marmaris Atatürk meydanını dolduran kalabalık, ellerindeki Türk bayraklarıyla çalınan marşlara eşlik etti. 

Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı'nı okuyan vatandaşlar, 15 Temmuz video gösterimini izledi. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitlerimiz için dua edildi.

15 Temmuz sancak koşusu ile Atatürk Meydanına Türk Bayrağını ulaştıran sporcular, Bayrağı Vali Orhan Tavlı'ya teslim etti.
 
Mehter takımının seslendirdiği Mehter marşlarına vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla eşlik etti. Mehter takımı’nın ardından Bodrum Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından tasavvuf müziği ve ilahiler seslendirildi.
 
Saat 00:13’te tüm Türkiye ile aynı anda okunan Sela’nın ardından, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için dua edildi.
 
Etkinlik sırasında Marmaris Su Sporları Merkezi sporcuları gösteri gerçekleştirdi. Türk bayraklarıyla donatılan ve ışıklandırılan sahil güvenlik botu da Marmaris açıklarında demirledi.