15 Yaşında İlk Sergisini Açıyor

13 yaşında çektiği yıldırım ve şimşek fotoğrafları ile Bodrum Belediyesi’nin dikkatini çeken Berkalp Turper, “Dört Mevsim Fotoğraf Sergisi” ve "Akdeniz İklimi 3 Timelapse Kısa Film” gösterimini Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle 15 yaşında hayata geçiriyor.

15 Yaşında İlk Sergisini Açıyor

Dört mevsim Bodrum’un hava durumu çekimleri ile oluşturduğu serinin son bölümü olan “Akdeniz İklimi 3” kısa film çalışmasını bir süre önce tamamlayan Berkalp Turper’in Bodrum'un dört mevsimini yansıtan, fotoğraf kareleri kadar şimşek, yıldırım ve fırtına fotoğraflarından oluşan “Dört Mevsim Bodrum Fotoğraf Sergisi”, 20 Aralık 2022, Salı günü Artemisia Sergi Salonu’nda sergilenecek. Bodrum Belediyesi’nin desteği ve CAD Reklam Ajansı’nın sponsorluğuyla gerçekleştirilecek. 

'Dört Mevsim Bodrum’ Fotoğraf Sergisi ve ‘Akdeniz İklimi 3’ Timelapse Kısa Film Gösterimi’ne Bodrum’a gönülden bağlı herkes ve fotoğraf meraklıları davetli. 
 
Berkalp Turper bir buçuk yıl boyunca çektiği Bodrum’un hava değişimlerini yansıtan fotoğraflarından oluşan Akdeniz İklimi 3 kısa filmini hızlandırılmış(timelapse) olarak kurguladı. Bodrum’un farklı beldelerinde çekilen ve hava konusunu ele alan 9 dakikalık film aynı zamanda iklim değişikliğini de gözler önüne seriyor.