2 Beach Club'ın Faaliyeti Durduruldu!

Bodrum'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymadığı belirlenen 2 işletmenin daha faaliyetleri geçici olarak durduruldu.

2 Beach Club'ın Faaliyeti Durduruldu!

İlçe Hıfzıssıhha Meclisi kararına göre, Gümbet Mahallesi'nde restoran-kafe ruhsatı ile çalışan iki işletmede hijyen, temizlik, maske, fiziki mesafe gibi Kovid-19 tedbirlere uyulmadığı ve ruhsata aykırı olarak gece kulübü- bar gibi faaliyette bulunduğu tespit edildi.

Bodrum Kaymakamlığı koordinesinde harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi ekiplerinin denetimlerinde, kurallara uymadıkları belirlenen ve yapılan uyarıları da dikkate almadan ruhsata aykırı faaliyetlerine devam eden Alora ve Dream Beach adlı işletmelerin faaliyeti 4 gün süreyle durduruldu. Akşam saatlerinde kapatılan işletmelere müşteri alınmadı. Gümbet'teki barlar sokağının ise bar ve gece kulüplerinin kapalı olması nedeniyle oldukça sakin olduğu gözlendi. İlçedeki koronavirüs salgını denetimlerinin aralıksız olarak sürdürüleceği, kurallara uymayan ve ruhsatlarına aykırı faaliyette bulunan işletmelere kesinlikle izin verilmeyeceği belirtildi.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında ağustos ayının başlarında, kurallara uymadığı tespit edilen kafe adı altında yasakları delerek bar ve diskotek gibi işletilen 10 işletme süresiz mühürlenmişti.