2 Sanatçının Ortak Sergisi Açıldı

Ressam Gülden Macit ve Filiz Taylor’un Bodrum’da açılan ortak sergisi, ziyaretçilerini ağırlıyor.

2 Sanatçının Ortak Sergisi Açıldı

Yağlı boya resimleri ile soyut ve gelenekseli bir arada kullanan Gülden Macit ile lekesel ve çizgisel dokunuşlarıyla klasik ve moderni bir araya getiren Filiz Taylor’un resim sergisi, Milta Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi'nde ziyaretçilerini ağırlıyor. 

Sergi hakkında Kent Haber’e açıklama yapan ressamlardan Filiz Taylor, çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Bu sergide kendime ve Bodrum BOHO serisine ait 40’ın üzerinde çalışma var. Çalışmalarımda genellikle Çingene çalışmaları var. Ayrıca denizle ilgili resimler de var. Çingene deyince daha çok özgün ve özgürlüğü anımsıyoruz. Kendi tarzını oluşturan, hiçbir kültürden etkilenmeyen özgür bir yaşam tarzı. Resimlerimi yaparken de bu yaklaşımdan ilham alıyorum.”

Ressam Gülden Macit de sergide 30’a yakın eserinin olduğunu aktararak “Ben daha çok figüratif çalışıyorum. Bir de akıtma yöntemi ile çalışmalarım var. Akıtma yöntemi daha yeni kullanılan bir teknik olduğu için bu konuda araştırmalar yaptım ve kendime göre bir takım yöntemlerle çalışmalarda bulundum. Eserlerimde kadınlar ve çiçekleri çalıştım. Kadın, benim için bir sembol. Özgürlüğün sembolü, doğanın sembolü.” ifadelerini kullandı. 

Bodrum BOHO adını verdikleri sanatçı grubunda yer alan 2 sanatçının eserlerinden oluşan sergi, 16 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.