21 Kişi Gözaltına Alındı!..

Bodrum ve Muğla genelinde yapılan operasyonda litrelerce kaçak içki, sigara ve tütün ile silah, boş senet ve tarihi eser ele geçirildi, operasyonlarda toplam 21 kişi gözaltına alındı.

21 Kişi Gözaltına Alındı!..

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele(KOM) Şube Müdürlüğü ve bağlı grup amirliklerince il genelinde geniş çaplı operasyonlar gerçekleştirildi. 14 ve 22 Ağustos tarihleri arasında Bodrum, Milas, Marmaris, Fethiye ve Ortaca ilçelerinde yapılan operasyonlarda 298 litre etil alkol, 23 şişe gümrük kaçağı alkol, 7,5 litre el yapımı içki, 21 adet alkol kiti, 3 bin 920 adet doldurulmuş makaron, 7 kg 850g kıyılmış tütün, 1 kg 800 g nargile tütünü, 25 adet gümrük kaçağı emtia, 6 adet tarihi eser sikke, 47 adet boş senet, 1 adet tüfek, 2 adet tabanca ve 18 adet fişek ele geçirildi. 

Operasyonlarda gözaltına alınan 21 şahsa; tefecilik yapmak, kaçakçılıkla mücadele kanununa, ruhsatsız silah bulundurma, taşıma, satın alma kanunu ile kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa muhalefetten işlem yapıldı.

Operasyonda adliyeye sevk edilen şüphelilerden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.