27 Sanatçı Bu Sergide Buluştu

Türkiye’den 27 sanatçının eserlerini buluşturan resim ve heykel sergisi “İz Bırakanlar”, Inspera Bodrum’da açıldı.

27 Sanatçı Bu Sergide Buluştu

Sanatın pek çok farklı kolunu bir araya getirerek Bodrum’a yeni bir soluk kazandıran Inspera Bodrum, İstanbul Grafik sanatlar Müzesi’nin (IMOGA) koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. “İz Bırakanlar” isimli karma sergi, Türk sanat dünyasının duayenlerini ve genç sanatçılarını bir araya getiriyor. 27 sanatçının, özgün baskı resim ve heykel çalışmalarından oluşan karma sergide, yaklaşık 40 eser sanatseverlerle buluştu. 

Dün akşam çok sayıda sanatseverin katılımıyla açılan sergide, Türk sanat dünyasının önemli isimlerinden Adem Genç, Adnan Çoker, Adnan Turani, Ali Teoman Germaner, Burhan Doğançay, Cihat Burak, Ekrem Kahraman, Elvan Tekcan, Ender Güzey, Ferruh Başağa, Gül Derman, Güngör Taner, Hasan Kıran, Hayati Misman, İmdat Avcı, Maria Sezer-Michels, Mehmet Güleryüz, Mehmet Pesen, Mustafa Ata, Mustafa Pilevneli, Nevzat Akoral, Sayed Waked, Sema Boyancı, Süleyman Saim Tekcan, Şenol Yorozlu, Turhan Selçuk ve Zekai Ormancı’nın resim ve heykel çalışmaları yer alıyor. 

Serginin küratörü Ender Güzey, sergi ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Inspera, yeni kurulmuş bir kültür merkezi. Müthiş bir donanımı var. İstanbul Grafik sanatlar Müzesi’nden getirdiğimiz bir koleksiyonla bu ikinci sergimizi yapıyoruz. Burada Türk sanat camiasının en ünlü isimlerinden bir seçki sunuyoruz. Bu sergiyi ziyaret etmeyi herkese tavsiye ederim, müthiş bir alandayız, müthiş bir kültür merkezindeyiz. Bodrum için büyük bir zenginlik.”

Sergi, 26 Nisan tarihine kadar, Pazartesi günleri hariç, 12.00-20.00 saatleri arasında Inspera Bodrum Art Space ve Fuaye alanında görülebilecek.