4 Günde 151 Bin Araç Giriş Yaptı

Kurban bayramı tatili arifesinde Bodrum'a 12 saatte giren araç sayısı 40 bini geçti. 4 günde ilçeye giren araç sayısı 151 bine ulaştı. Torba uygulama noktasında Bodrum’a gelen tatilcileri Jandarma Genel Komutan yardımcısı Korgeneral Musa Çitil'in elinde karanfillerle karşılaması, tatilcileri hem şaşırttı hem sevindirdi.

4 Günde 151 Bin Araç Giriş Yaptı

Kurban bayramını fırsat bilen binlerce yerli turist Bodrum’a akın akın gelmeyi sürdürürken, Bodrum girişinde bulunan Torba uygulama noktasından trafik ve asayiş uygulamaları da aralıksız olarak sürdürülüyor. 

Akşam saatlerinde uygulama noktasına gelen Jandarma Genel Komutan yardımcısı Korgeneral Musa Çitil elinde karanfillerle Kurban Bayramını Bodrum’da geçirecek olan tatilcileri karşıladı. Kadınlara karanfil veren Korgeneral Çitil, tatilcilerin bayramını kutlayıp bayram kolonyası ve şeker ikram etti. Korgeneral Çitil’e Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Özher, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Zafer Duymuş, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan ve İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin eşlik etti. Bodrum’a giren tatilcileri karşılayan Çitil ve beraberindekiler tatilcilerin bayramlarını kutlayıp maske, mesafe ve hijyen kuralları uyarılarında bulundular.

HAVADAN, KARADAN, DENİZDEN 24 SAAT DENETİM
   
Arife gününden itibaren Bodrum’da havadan, karadan, denizden yapılan denetimler 24 saate çıkarıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin Torba uygulama noktasında asayiş ve trafik uygulamalarının aralıksız 4 gün boyunca devam edeceği öğrenildi. Polis ve Jandarma bölgelerinde motorize ekipler devriye görevi yaparak vatandaşları maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulunulacak. Havadan ise polis helikopteri trafiği tehlikeye sokan ve kurallara uymayan sürücüleri gün boyu takip edecek. Bodrum’un mavi sularında yatlarıyla tatil yapanların güvenliğini ise Sahil Güvenlik ekipleri 24 saat denizde devriye atarak sağlayacak.

12 SAATE 40 BİN ARAÇ GİRİŞ YAPTI
  
Pazartesi gününden itibaren artan trafik yoğunluğu arife günü 12 saatte 40 bin aracın girmesiyle yılın rekorunu kırdı. Alınan bilgilere göre Bodrum'a 26 Temmuz günü 23 bin, 27 Temmuz’da 25 bin, 28 Temmuz'da 28 bin, 29 Temmuz’da ise giriş yaptı. 27 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Bodrum’a giren araç sayısı 151 bini geçti.   

7 BİN POLİS VE JANDARMA GÖREVDE
  
İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Muğla genelinde 7 bin jandarma ve polisin görev yaptığını belirterek "Kurban Bayramımız süresince Sayın İçişleri Bakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın trafiğe ne kadar hassasiyet gösterdiğini, trafikte kaybedilen canlarımızın ne kadar önemli olduğunu ve bunu en aza düşürmek için ne kadar büyük gayret sarf ettiğini hepimiz biliyoruz. Bu bayramda da Türkiye’nin en önemli, en sıkıntılı, en yoğun trafiğin olduğu Muğla il sınırlarımız içerisinde Jandarma ve Polis ekipleri olarak trafik ve diğer asayiş kuvvetlerimizle birlikte yaklaşık 7 bin jandarma ve polis ekiplerimizle birlikte il genelinin hemem hemen her noktasında trafik ve asayiş uygulamalarımızı en üst düzeyde yapmaya gayret ediyoruz. Polis helikopterimizin desteğiyle, motorize ekipler vasıtasıyla en üst düzeyde güvenlik önlemlerini almaya gayret ediyoruz. Halkımız güven ve huzur içerisinde bayram tatilini geçirmesi için alınacak tedbirleri en üst seviyede aldık" dedi. 

4 KATI TRAFİK OLUŞTU

İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu İl genelindeki yollarda trafiğin 4 katına çıktığını ifade ederek “Bayram öncesi ve bayram arasında bakacak olursanız yaklaşık 4 kat bir artış var araç trafiğinde. Bunu çok anormal bir artış olarak değerlendirmiyoruz. Bölgemizin coğrafi durumu insanımızın bayram tatilini geçirmekle ilgili düşüncelerini gözönüne alacak olursak normal bir trafiğimiz var. Bununla ilgili de tedbirlerimizi en üst düzeyde aldık. İnşallah çok büyük bir sorun yaşamadan, bayramımızı mutlu, huzurlu bir şekilde geçireceğiz. Jandarma Genel Komutan Yardımcımız da geldi. Trafikle ilgili alınan tedbirleri yerinde denetledi. Vatandaşlarımıza iyi dilekleriyle bayram kutlamalarını yaptı” ifadelerini kullandı.