4 Yavru Birden Dünyaya Getirdi...

Bodrum’da daha önceki iki doğumunda yavrularını kaybeden “Portakal” isimli keçi, 4 yavru birden dünyaya getirdi. Keçinin 7 yaşındaki sahibi Cevdet Uras, yavrulara sınıfında yapacağı anketle isim koyacağını söyledi.

4 Yavru Birden Dünyaya Getirdi...

Yahşi At Çiftliği’nde bakılan 3 yaşındaki “Portakal” isimli keçi, daha önce iki kez doğum yaptı. Dünyaya gelen yavrular çok kısa süre içerisinde yaşamını yitirdi. Portakal, birkaç gün önce yeniden doğum yaptı. 

Önceki doğumlarında yavrularını kaybeden Portakal, bu kez 4 sağlıklı yavru birden doğurdu. “Portakal”ın sahibi 7 yaşındaki Cevdet Uras Özer, büyük sevinç yaşadı. Her gün yavruları görmeye giden Cevdet Uras Özer, yavrulara henüz isim koymadığını fakat Atatürk İlkokulu’ndaki sınıfında arkadaşları arasında yapacağı anketle isimleri belirleyeceğini söyledi. 

Cevdet Uras’ın babası Cevdet Özer ise Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Oğlum 3 yaşından itibaren bu çiftlikte at binmeye başladı. Daha sonra keçisi oldu. Evde de kedi, kuşu, balığı var. Hayvanları çok seviyor. Keçimizin ismi Portakal. Geçen senelerde iki defa doğum yaptı, yavrularını kaybetmişti. Bu sene böyle bir sürpriz yaptı. Bir kerede 4 yavru. Cevdet Uras, sınıftaki arkadaşları ile birlikte bir isim listesi yaptı. Anket sonucunda isimler belirlenecek.”

Yahşi At Çiftliği işletmecisi Ünsal Arslan ise 4 yavruyu görünce şaşırdıklarını ifade ederek şöyle dedi;

“Keçi, doğumu öğle saatlerinde yaptı. Kendi başına doğurdu. Biz de 4 tane yavruyu görünce şaşırdık. Bir tanesi çok iyi durumda değildi. Ona veteriner müdahale ederek iyileştirdi. Şimdi çok iyi durumda.”

Muhabir; Hamdi Yörür