5 Yaşındaki Çocuğa İstismarda Bulundu

Bodrum’da 59 yaşındaki bir şahıs hakkında 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle dava açıldı.

5 Yaşındaki Çocuğa İstismarda Bulundu

Olay, geçen yıl meydana geldi. M.T.G. isimli şüpheli, akrabası olan 5 yaşındaki çocuk ve ailesinin evine gidip gelmeye ve ailenin evinde kalıp çocukla zaman geçirmeye başladı. Geçen 24 Ekim günü çocuğun annesi ve teyzesi kahvaltı yaptığı sırada şüpheli şahıs çocuğun odasına girip uzun süre odadan çıkmadı. 

Bir süre sonra odaya girdiğinde çocuğu yarı çıplak vaziyette gören anne, durumdan şüphelenerek çocuğa sorular sordu. Çocuğunun anlattıklarından cinsel istismara uğradığını anlayan anne, konuyu ailesi ile görüştü. Aile, M.T.G. isimli şüpheliye çocuğun anlattıklarını sordu fakat şüpheli 5 çocuğun anlattıklarını reddetti. Ailenin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. Çocuğun adli görüşme odasında ifadesi alındı. Çocuk, şahsın kendisine hem odasında hem de havuzda istismarda bulunduğunu hem sözel hem de beden dili ile anlattı.

Olayla ilgili düzenlenen iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. İddianamede çocuğun yaşı itibariyle anlattığı şeyleri yaşamadan bilme ihtimalinin düşük olduğundan hareketle şahsın çocuğa karşı cinsel istismar suçunu işlediği belirtildi. Şüpheli şahsa ev hapsi verilirken olayla ilgili yargı süreci devam ediyor.