50 METRELİK UÇURUMA UÇTULAR!

Muğla'da meydana gelen trafik kazasında 50 metre uçuruma yuvarlanan otomobil içinde...

50 METRELİK UÇURUMA UÇTULAR!
Muğla'da meydana gelen trafik kazasında 50 metre uçuruma yuvarlanan otomobil içinde bulunan iki kişi kazayı yaralı olarak atlattı.

Edinilen bilgiye göre, Göktepe köyü yolundan Muğla merkeze hareket halinde olan Erşan Çömez (34) yönetimindeki 48 VG 813 plakalı otomobil, Yılanlı yolu kurdu mevkiinde rampa aşağı inerken direksiyon hakimiyetini kaybetti.

Yaklaşık 50 metre uçuruma yuvarlanan araç ancak uçurumdaki çam ağaçlarına çarparak durabildi. Kazanın saat 22.30 sıralarında meydana geldiği öğrenilirken, kazada araçta bulunan Özgür Aksa ağır yaralandı, araç sürücüsü Erşan Çömez ise kazayı hafif sıyrıklar ile atlattı.

155 POLİS İMDAT'I ARADI

Kaza sonrası hafif yaralanan Erşan Çömez, cep telefonundan 155 Polis İmdat'ı aradı. Erşan Çömez kaza yerini polislere tam tarif edemediği için 112 Acil Servis, Polis ve gazeteciler yaklaşık yarım saat sarp yokuşta kaza yapan aracı aradı. Polis, kaza yerini, Erşan Çömez'i telefonla arayıp telefonunun ışığından tespit etti.

112 ACİL SERVİS VE AKS EKİBİ GELDİ

Kaza yerinin tespit edilmesinin ardından olay yerine 112 Acil Servis ve Muğla Belediyesi AKS ekibini çağırdı. Bölgenin dik yamaç ve mıcır olması nedeniyle kaza yerine önce iplerle AKS ekipleri indi. Yaralıların kurtarılması için 112 ekiplerinin kaza yerine ulaşması ise oldukça zorlu oldu.

112 Acil Servis ekipleri kazada ağır yaralanan Özgür Aksa ve hafif yaralı Erşan Çömez'e olay yerinde ilk müdahalelerini yaparken, Erşan Çömez'i Marmaris'te yaşayan yakınları sürekli telefonla aradı.

Telefonda arayan yakınlarına 'Ben iyiyim. Merak etmeyin' diyen Çömez'in yakınları kaza yerine hareket ettiklerini ancak bölgeyi bulamadıklarını belirtirken, 112 Acil Servis hemşiresi bir taraftan yaralıları tedavi etti, diğer taraftan da Çömez'in yakınlarına telefonla olay yerini tarif etti.

Kaza yerinde ilk tedavileri yapılan Erşan Çömez ve ağır yaralı olan Özgür Aksa sedye ile ambulansa taşındı.