7 Şüpheli Daha Gözaltında!

Bodrum'da düzenlenen Nevruz kutlamasında terör örgütü PKK propagandası yaptıkları belirlenen 7 şüpheli daha gözaltına alındı.

7 Şüpheli Daha Gözaltında!

Bodrum'un Yalıkavak Mahallesi'nde düzenlenen Nevruz kutlamalarında terör örgütü PKK propagandası yaptığı belirlenen 7 şüpheli daha polis operasyonuyla gözaltına alındı. Kutlamaların hemen ardından başlatılan soruşturma çerçevesinde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 6 şüpheli geçtiğimiz günlerde çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 20 Mart'ta Bodrum'da nevruz kutlamalarında terör örgütü propagandası yapan ve PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atan kişilerin tespiti için çalışma yürüttü. Bu kapsamda 5 Nisan tarihinde Bodrum'da yapılan eş zamanlı baskınlarda 6 şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

7 ŞÜPHELİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Operasyon kapsamında çalışmalarını sürdüren ekipler bugün sabah saatlerinde Milas ve Bodrum'da eş zamanlı olarak belirlenen adreslere baskın yaptı. Ekiplerin operasyonu sonrası Milas'ta 1, Bodrum'da 6 olmak üzere toplamda 7 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi. Öte yandan, baskınlarda çok sayıda örgütsel doküman ve materyal ele geçirildiği, gözaltına alınan 7 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.