8 Yaralı da Taburcu Edildi...

Bodrum’da İbrahim Tatlıses’in aracının da karıştığı kazada yaralanan toplam 8 kişi taburcu oldu.

8 Yaralı da Taburcu Edildi...

Kaza, dün sabah saatlerinde Bodrum– Yalıkavak yolundan meydana geldi. Yalıkavak’tan Bodrum istikametine seyreden G.G. idaresindeki kamyonet, Dağbelen yol ayrımını geçtikten sonra yağışla kayganlaşan yolda sürücüsünün kontrolünden çıktı. 

Karşı şeride geçen kamyonet, o esnada karşı istikametten gelen ve içerisinde ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in de olduğu minibüsle kafa kafaya çarpıştı. 

Çapmanın şiddetiyle geri geri giden minibüs, arkasında seyreden 48 BD 731 plakalı otomobile çarptıktan sonra yol kenarına yönelip şarampole düştü. Kamyonet de mininüsün ardından şarampole düştü. Tatlıses’in içerisinde bulunduğu minibüs, dereye yuvarlanmak üzereyken kayaya çarparak durdu. Kamyonet de hemen önünde durdu. Minibüsün geri giderken çarptığı otomobil ise kendi ekseni etrafında döndükten sonra yolda kaldı. 

8 KİŞİ YARALANDI

Kazada minibüste bulunan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, polis memuru koruması Alper Arıcıoglu, Metin Cantimur, Uğur Yılmaz, Mevlüt Aykı, Berka Gül ile kamyon şoförü G.G. ve otomobilde bulunan T.Ş. yaralandı.

Kazadan kısa süre sonra minibüsün ön kısmı alev aldı. Minibüs ile kamyonet cayır cayır yanmaya başladı. 

O esnada aracıyla önden giden İdo Tatlıses, aracını sağa çekti. İdo, yolda durdurduğu araçlardan yangın tüpü istedi. Yoldan geçen araçlardan biri durdu, yangın tüpüyle alevlere müdahale edilerek söndürüldü. 

İhbar üzerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi kaza yerine sevk edildi. Araçlarda bulunan yaralılardan bazıları, ambulanslara alınarak hastaneye kaldırıldı. Tatlıses ise dere yatağına düşmek üzere olan minibüste mahsur kaldı. 

2 SAAT SONRA KURTARILABİLDİ

Muğla 911 Arama Kurtarma gönüllülerinin de katıldığı kurtarma çalışmalarında ilk olarak kamyonet vinç yardımıyla bulunduğu yerden alındı. Daha sonra minibüs, içerisinde Tatlıses ile birlikte vinçle alınıp yola konuldu. 2 saat sonra mahsur kaldığı yerden kurtarılan ünlü sanatçı, ambulansa alındı. Daha sonra ambulansla Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı. 

ÇARŞAF GERDİLER, ETTEN DUVAR ÖRDÜLER

Tatlıses hem kaza yerinde ambulansa alınırken hem de ambulanstan hastaneye alınırken ilginç görüntüler yaşandı. Ekipler, gazetecilerin Tatlıses’in görüntülemesini engellemek için çarşaf gerdiler, adeta etten duvar ördüler. 

Ayak tarak kemiklerinde kırıklar olduğu ifade edilen Tatlıses, akşam saatlerinde taburcu olup, Yalıkavak Mahallesi’ndeki Günay Restoran’da sahneye çıktı. Kazada diğer yaralıların da taburcu oldukları ve genel sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. 

BİRBİRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMADILAR

Öte yandan yapılan kontrollerde 0.10 promil alkollü olduğu belirlenen kamyonet sürücüsü G.G.nin verdiği ifadede yağmur nedeniyle kaygalaşan yolda hakimiyetini kaybettiğini ve kaza yaptığını söyledi. Taraflar birbirilerinden şikayetçi olmadı.