ACİL ÇAĞRI HİZMETLERİ KOORDİNASYON KOMİSYONU TOPLANDI

İl Acil Çağrı Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu, Muğla Valisi Amir Çiçek'in başkanlığında...

ACİL ÇAĞRI HİZMETLERİ KOORDİNASYON KOMİSYONU TOPLANDI
İl Acil Çağrı Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu, Muğla Valisi Amir Çiçek'in başkanlığında 112 Acil Çağrı Kriz Merkezi Salonu’nda toplandı.

Toplantıya Vali Amir Çiçek’in yanı sıra Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya ve çağrı merkezi bünyesinde hizmet verecek kurumların yetkilileri katıldı.

Toplantı 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi’nde hizmet veren kurumların çalışmaları hakkında istatistik bilgilerini içeren sunum yaptı.

Yaptığı konuşmada 112 Acil Çağrı Merkezi ile ilgili gerekli tanıtım ve bilgilendirme yapılmasının önemli olduğuna değinen Vali Çiçek: “Acil Durumda tek numara sistemi ile vatandaşlarımız ayrı ayrı her kurumun acil numarasını ezberleme külfetinden kurtulmuştur. Böylelikle olaylara daha erken müdahale edilmeye başlandı. İlk müdahale çok önemli. Hızlı ve etkili bir ilk müdahale için kurumlar birbirleriyle koordineli çalışmalıdır. 112 Acil Çağrı Merkezi hayati önem taşıyan, hızlı karar almayı gerektiren bir kurumdur. Bu nedenle insan hayatının ne kadar mühim ve kıymetli olduğunu göz önünde bulundurarak gerektiği takdirde inisiyatif alınabilmelidir. Muğla Acil Çağrı Merkezi faaliyette olan 23 merkez arasında çalışmaları ve istatistiki verileriyle öne çıkan bir çağrı merkezi olarak dikkat çekmekte olup bu durum gurur vericidir. Emeği geçen tüm idareci ve çalışanlara teşekkür ederim.” diye konuştu.
Vali Çiçek’in konuşmasının ardından toplantıya katılan kurum yetkilileri 112 Acil Çağrı Merkezi’nde tespit edilen hususlar hakkında bilgi alışverişinde bulunulduktan sonra acil yardım hizmetlerinin koordineli ve hızlı şekilde yapılması konusunda tüm kurumların işbirliği içinde mevcut çalışmaların iyileştirilmesi yönünde karar alındı.