Adaylar, Kent Manifestosu’nu İmzaladı

Bodrum Belediye Başkan Adayları, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği (BKD) tarafından hazırlanan Bodrumlu Kadınlar Kent Manifestosu’nu imzaladı.

Adaylar, Kent Manifestosu’nu İmzaladı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği (BKD) tarafından hazırlanan yerel yönetim adaylarına yönelik “2024 yılı Bodrumlu Kadınlar Kent Manifestosu”, Bodrum Belediye Başkan Adayları tarafından imzalandı. İmza törenine Bodrum Belediye Başkan Adayları ve BKD üyelerinin yanı sıra, CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici de katıldı. 

Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen imza töreninde CHP Adayı Tamer Mandalinci, Cumhur İttifakı Ak Parti Adayı Mehmet Tosun, Dem Parti Adayları Zuhal Macit ve Mehmet Polat, Zafer Partisi Adayı Nihal Esin Gürsoy ile Bağımsız Aday Volkan İlgüz, manifestoyu imzaladı. 

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, törende yaptığı konuşmada, belediyecilik hizmetlerinin tümünde toplumsal cinsiyet eşitliği politikalarına öncelik vereceklerini belirterek “2019 yılında hazırlanan manifestoyu da imzalamıştım. Bu manifestoda yazan tüm maddelerin arkasındayız ve göreve seçilmemiz durumunda da adım adım uygulayacağız. Kadınların siyaset, ekonomi, sosyal ve kültürel her alanda karar ve söz sahibi olması gerektiğini her platformda dile getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz. Bodrum’un bu anlamda Türkiye’ye örnek teşkil etmesini önemsiyorum. Bu vesileyle tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi olarak 2020 yılında Avrupa Yerel Yönetim Kadın-Erkek Eşitlik Protokolü’nü imzalamanın kendisine nasip olduğunu ifade eden CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci ise “O gün başkan vekiliydim. Bugün ise CHP Bodrum Belediye Başkan adayı olarak manifestoya imza atmaktan onur ve gurur duyuyorum. Geçmişten aldığımız doğru örneklerle, kadınlarla beraber çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Eşitlik sağlanmadığı bir kentte ne huzurdan ne güvenden ne de başarıdan söz edilebilir. Kadınlara toplumda her zaman hak ettiği değer verilmeli. Bu manifestoyu imzalarken kadınlarla her zaman yan yana yürüyeceğime söz veriyorum” dedi.