Adli Kontrol İle Serbest Bırakıldı

Bodrum'da "tehdit" ve "görevi yaptırmamak için direnme" suçlarından Sahil Güvenlik ekiplerince gözaltına alınan tekne sahibi, adli kontrol ve yurtdışı yasağı konularak serbest bırakıldı.

Adli Kontrol İle Serbest Bırakıldı

Dün, Bodrum açıklarındaki bir koyda demirli bulunan bir tekneyi kontrol eden Sahil Güvenlik ekipleri, teknedeki yolcu sayısının izin verilen kapasitenin çok üzerinde olduğunu tespit ettikten sonra, tekne sahibi V.D'ye limana dönmesi veya yolcuların bir bölümünün başka bir tekneye aktarılması konusunda uyarıda bulundu.

Uyarıları dikkate almayan ve Sahil Güvenlik görevlileri ile tartışan tekne sahibi, bir Sahil Güvenlik personelinin de üniformasını çekti. Görevlilerin üzerine yürüyen V.D., gözaltına alındı. 

“Tehdit" ve "görevi yaptırmamak için direnme" suçlarından gözaltına alınan V.D'ye ayrıca "sosyal mesafe kuralını ihlal" ve "tekne kapasitesinden fazla yolcu kabul etmek"ten de para cezası uygulandı. 

Bugün Adliyeye çıkarılan V.D., savcılık tarafından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilirken, mahkeme şahısı adli kontrol ve yurtdışı çıkış yasağı tedbirleri uygulayarak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.