Ağız ve Diş Sağlığınızı İhmal Etmeyin!

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü, 20-26 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen "Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası" kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor.

Ağız ve Diş Sağlığınızı İhmal Etmeyin!

Ağız ve diş hastalıkları, dünyada en sık rastlanan kronik hastalıklar arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığı, sağlıklı yaşamı teşvik etmek, bulaşıcı olmayan kronik hastalıkların görülme sıklığını azaltmak amacıyla farkındalık çalışmaları yürütüyor. Bu bağlamda Muğla İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de “20-26 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” kapsamında, toplumu ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirme çalışmaları yapıyor.

Hafta kapsamında düzenlenen etkinlikler kapsamında ekipler, hazırlanan afişlerle, okul ve sağlık tesislerinde bilgilendirme standtları kurdu. Kurulan standtlarda konuyla ilgili hazırlanan broşürler dağıtılarak, diş hekimleri tarafından doğru diş fırçalama yöntemi uygulamalı olarak anlatılıyor. Okulların çok amaçlı salonlarında da diş sağlığı konusunda Diş hekimleri tarafından bilgilendirme sunumları yapılıp, animasyon filmleri izletiliyor.