AHMET ARAS’TAN İLK AÇIKLAMA

Bodrum’da heyecan dolu bir seçim kampanyasının ardından seçimi kazanan CHP Adayı...

AHMET ARAS’TAN İLK AÇIKLAMA
Bodrum’da heyecan dolu bir seçim kampanyasının ardından seçimi kazanan CHP Adayı Ahmet Aras, Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen kutlamada ilk açıklamasını yaptı.

Bodrum’da kesin olmayan seçim sonuçlarına göre CHP Adayı Ahmet Aras’ın seçimi kazanmasının büyük ölçüde netleşmesinin ardından ilçede kutlamalar başladı. Ellerine Türk bayrakları ve CHP bayraklarını alan partililer, Belediye Meydanı’nda toplandı. Seçim sonuçlarını Çarşı Mahallesi’ndeki İlçe Binası’ndan takip eden Aras, daha sonra Bodrum Bandosu eşliğinde meydana geçti. Aras, yoğun ilgiden dolayı güçlükle ilerlerken, partililer Aras'ı meydanda meşaleler yakıp sloganlar atarak karşıladı.

Burada toplanan kalabalığa ilk açıklamayı yapan CHP’li Ahmet Aras, “Sevgili Bodrumlular, değerli partililerim. Hepinizi çok seviyorum. Öncelikle çok çağdaş, demokratik bir yarışla seçimi bitirdik. Kazasız belasız çok güzel bir seçim atmosferiyle Bodrum’da şu anda bir demokrasi şöleni yaşanıyor. Diğer partilerden aday olan tüm arkadaşlarıma buradan selam gönderiyorum. Onlar da Bodrum’a hizmet etmek için yarıştılar. Onların da haklarını helal etmesini istiyorum. Partim, örgütüm, bütün birimlerimiz, biz 25 günde bu seçimi insanüstü bir gayretle çalışarak kazandık. Kesin sonuçlar olmasa da şu anda çok ciddi bir şekilde öndeyiz. O yüzden şunu sizden istirham ediyorum, bütün partililerim, genç arkadaşlarım, lütfen sükunetle karşılayalım. Taşkınlık yapmayalım sevgili arkadaşlar. Kimseyi kırmayalım” ifadelerini kullandı.

Sloganlar arasında konuşmasına devam eden Ahmet Aras, “Artık bugünden itibaren rozetimi çıkarıyorum. Ben Bodrum’un belediye başkanı olacağım. Artık bizim yapacak çok işimiz var. Bodrum’a 15-20 gün sonra turist gelmeye başlayacak. O yüzden artık çok sıkı çalışıp misafirlerimize evimizi hazırlamak zorundayız. Bu yüzden lütfen belediyemize tebrik etmeye gelmeyin. Ben sizlerin arasına geleceğim. Ayrıca çiçek göndermek isteyenler için lütfen Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na göndersinler. Yani çiçek göndermesinler, oraya bağış yapsınlar. Bunu söylemek istiyorum. Şimdi kesin sonuçları bekliyoruz, o yüzde aranızdan ayrılmak zorundayım. Daha sonra yeniden bir araya gelip inşallah artık Bodrum için, bu kadim topraklar için, bu güzel yer için, bu coğrafya için, bu insanlar için bir şeyler yapmak istiyorum arkadaşlar. Ayrıca gelip beni kutlayan hepinize sevgi ve selamlarımı gönderiyorum” dedi.

Ahmet Aras ve partililer daha sonra bando eşliğinde Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde yürüyerek cadde üzerindeki seçim ofisine ulaştılar.

Öte yandan ilçenin farklı noktalarında CHP’liler seçim sonuçlarını kutladı.