AKADEMİK MÜZİK ÖĞRENCİLERİNDEN KONSER

Bitez'de geleneksel olarak düzenlenen Bahar Şenlikleri kapsamında, Nurol Kültür...

AKADEMİK MÜZİK ÖĞRENCİLERİNDEN KONSER
Bitez'de geleneksel olarak düzenlenen Bahar Şenlikleri kapsamında, Nurol Kültür merkezi'nde Akademik Müzik öğrencilerinin de katıldığı bir konser düzenlendi.
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eski sanatçısı Nadi Atasoy şefliğinde icra edilen konserde, kemanlarda Özge Atmış ve Semih Tercan, solo Cansu Biliroğlu, Doğa Uslu, Piyanoda Ayşegül Aydın'ın yanı sıra, viyola'da opera orkestrası Devlet Konservatuarı ve Devlet Senfoni orkestrası sanatçılarından viyola sanatçısı Nebil Gökay ve Hüseyin Mehmetoğlu, keman'da Olgu Kalın ve Hüseyin Uğur , Viyolonsel'de Deniz Kırcalı, Kontrabasda Duran Kaya ,Piyano'da Çimen Esen yer aldı. Sanatçılar konserde Klasik Batı Müziği ve Klasik Batı Müziği formunda düzenlenmiş türkülere yer verdi.
Konser sonunda konuşan Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez bu haftanın gençlik haftası olması sebebi ile böyle bir etkinlik düzenlediklerini ve gençlerin her alanda öne çıkartılması gerektiğini söyledi. Çömez ; " Ulu Önder Atatürk'ün bu ulusu gençlere emanet etmesinin ne kadar büyük bir isabet olduğunu söyleyebilirim. Hepsini kutluyor, teşekkür ediyorum." dedi.
Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez sahne alan sanatçılara çiçek vererek hepsini tek tek kutladı.
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eski sanatçısı Nadi Atasoy ise burada yetiştirdikleri öğrencilerin profesyonel bir kadro içinde yer aldıklarını ve bunun çok iyi bir gelişme olduğunu söyledi. Atasoy ; �İzmir Opera Orkestrası, konservatuar ve senfoni orkestrasından arkadaşlarımız bizlere katılarak böyle bir konseri yapmamıza olanak sağladılar, hepsine teşekkür ediyorum.�dedi.