Akbaba, Son Yolculuğuna Uğurlandı...

Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akbaba, düzenlenen cenaze töreniyle son yolcuğuna uğurlandı.

Akbaba, Son Yolculuğuna Uğurlandı...

Bodrum'da denizcilik sektöründe faaliyet gösteren, yine uzun yıllardan beri Bodrum Ak Parti'de siyaset yapan, Bodrum yerel siyasetinin sevilen isimlerinden Mehmet Akbaba, 2 hafta önce koronavirüse yakalanmıştı. 

2017 yılında İlçe Başkanı Macit Gündoğdu’nun istifasının ardından bir süre vekaleten İlçe Başkanlığı görevinde de bulunan Akbaba’nın tedavisi Bodrum Devlet Hastanesi’nde devam ediyordu. 

Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat eden Mehmet Akbaba, 58 yaşında, evli ve 2 çocuk babasıydı. Merhum Mehmet Akbaba, çalışkanlığı ve nezaketiyle Bodrum sosyal hayatının da sevilen isimlerinden biriydi. 

Akbaba için bugün ikindi namazı sonrası Konacık Mahallesi Sariye- Saffet Çebi Camii’nde bir cenaze töreni düzenlendi. Törene; ailesi ve yakınlarının yanısıra Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, MHP İlçe Başkanı Bahattin Kul, İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Kanber, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de aralarında olduğu çok sayıda vatandaş katıldı. 

Cenaze namazını Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı kıldırdı. Namaz sonrası Bodrum Belediyesi Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü personeli tarafından alınan Akbaba’nın naaşı,  Türbe Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Akbaba ailesi ve yakınları, taziye dileklerini kabul etti.