Akıl Sağlığı Yerinde Çıktı...

Kızlarını öldürmekle suçlanan Turcen ve Mehmet Halil Sakallıoğlu çifti bugün Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'nde dördüncü kez hakim karşısına çıktı.

Akıl Sağlığı Yerinde Çıktı...

Duruşmaya tutuklu Sakallıoğlu çiftinin kızları Fatma Köse, oğulları Mefar Sakallıoğlu eşi Nazlı Sakallıoğlu ve avukatları da katıldı. Bir önceki duruşmada istenilen akıl sağlığı raporu Manisa Ruh ve Sinir Sağlığı Hastanesi'nden gelirken raporda sanık Turcen Sakallıoğlu’nun akıl sağlığının yerinde olduğu belirtildi. Her iki sanıkta beraatlerini talep ederken, evde 2 farklı kişiye ait DNA örneklerinin olduğu ve DNA’ların olayda adı geçen isimlerle eşleşmediği belirtildi.

Sanık Mehmet Halil Sakallıoğlu’nun avukatı Ferdi Çelebi, “Kolluk aşamasında olayın boğma kaynaklı tespiti sonrasında evde bulunan baba ve anne en büyük şüpheli olarak alınıp tutuklanıyor. Olay yerinde yapılan çalışmaların ardından müvekkilimin ve diğer sanık eşinin herhangi bir şekilde parmak izi bulunamıyor. Daha sonra olaya karışabildği düşünülen ormancı, komşular ve maktülün yazışmalarının olduğu tüm kişilerin DNA, kan ve tükütük örnekleri alınıyor. Yapılan karşılaştırmalarda olay yerinde 2 farklı DNA bulunuyor ancak bu DNA’ların kime ait olduğu tespit edilemiyor. Müvekkilim ve diğer tutuklu sanığın tutuklu kalmasının sebebi olay günü evde bulunmaları. Olay yerinin köy olması nedeniyle ev kapılarının kilitleme ihtiyacının duyulmadığı tüm tanık beyanlarıyla sabit” dedi.

Mahkeme heyeti sanık baba Mehmet Halil Sakallıoğlu’nun akıl sağlığının yerinde olup olmadığı konusunda Manisa Ruh ve Sinir Sağlığı Hastanesi'nden rapor talep edilirken, 15 gün hastanede izlenilmesi ve gözetim altında tutulması istendi. Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 27 Mart tarihine erteledi.