Altyapı Yapılan Güzergahta Sorun Var!..

Bodrum’da altyapı çalışmasında kazılıp kapatılan yollarda araçlar çukura düşmeye ve çamura saplanmaya devam ediyor.

Altyapı Yapılan Güzergahta Sorun Var!..

Bodrum Yarımadası'nın batı bölgelerinde MUSKİ tarafından yapılan kanalizasyon ve arıtma altyapı çalışmalarında yaşanan sorunlar devam ediyor. Çalışmalarla ilgili bölgede yaşayan vatandaşlardan gelen şikayetlere son günlerde çöken yola saplanan araçlar eklendi. Kazı işlemlerinin ardından boru döşenip kapatılan kanallara yapılan dolgunun, muhtemelen teknik koşullara uygun olmamasına son günlerdeki yoğun yağış da eklenince, çöküp yumuşayan bölgeler araçlar için adeta bir tuzağa dönüştü.  

Akyarlar Mahallesi’nde geçen hafta bir ambulans, önceki gün de bir hafriyat kamyonu çukura düşmüştü. Devrilme tehlikesiyle karşı karşıya kalan araçlar, iş makinesi yardımıyla kurtarılmıştı. 

Bugün de Gümüşlük Koyunbaba Ümit Sokak’ta seyreden bir hafriyat kamyonu, altyapı çalışması için kazılıp kapatılan noktada çamura saplandı. Kamyon, iş makineleri yardımıyla kurtarıldı. 

“BİZDEN ÖNCE DE 5 ARAÇ SAPLANMIŞ!”

Geriş Mahallesi’nden de benzer şikayetler geldi. Hafif ticari aracıyla çamura saplanan bir sürücü, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geriş altında Erdemil Plajı’na giden Azmakbalı Sokak’ta çamura saplandık. Çevredeki site sakinlerinin söylediğine göre bizden önce de 5 araç daha saplanmış. Saplanan araçlardan biri ise polis aracı imiş. Zabıtayı aradık fotoğraf çektiler, MUSKİ’yi aramamızı istediler. MUSKİ’yi aradık özel bir şirketten bir şahısı yönlendirdiler" dedi.