Alperen, Gönülleri Fethetti...

Hataylı depremzede Alperen, oyuncağın içinden çıkan parayı iade etti, bu örnek davranışıyla gönülleri fethetti.

Alperen, Gönülleri Fethetti...

Büyük depremin ardından tüm Türkiye yardım için seferber oldu. Bu kapsamda, Hatay Hassa’da evleri hasar alan Mehmet Kara da 2 gün önce ailesiyle birlikte Bodrum’a geldi. İhtiyaçlarını karşılamak için Kara ailesi koordinasyon merkezine geldi. 6’ıncı sınıf öğrencisi Alperen Kara, ailesinin ihtiyaçlarını aldığı sırada oyun alanına girdi. Yapbozla oyun oynayan Kara, yapboz kutusu içerisinde bir miktar para olduğunu fark etti. Kara, bulduğu parayı görevlilere teslim etti. İhtiyaçların giderilmesinin ardından Kara ailesi koordinasyon merkezinden ayrıldı. Durumu öğrenen Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eylem Dumruk, Alperen Kara’ya ulaşarak parayı teslim etti.

“BANA AİT OLMAYAN PARAYI HARCAMAK HARAMDIR”

Kendisine ait olmayan paranın harcanmasının kötülük olduğunu belirten Alperen Kara, “Depremzede olarak kayıt yaptırmaya geldik. Burada ihtiyaçlarımızı da alacaktık.  Kardeşim Fenerbahçeli battaniye buldu, bende Galatasaray forması bulurum dedim. Kaza bölümüne gittim, gözüm oyuncaklara çarptı. Yapboz parçaları ile oynarken, yapboz kutusunun içerisinde para olduğunu fark ettim. Bende parayı alıp görevliye verdim. Daha sonra ilgili müdür geldi ben de olanları anlattım. Daha sonra biz oradan ayrıldık, müdür bizi aradı tekrar koordinasyon merkezine geri döndük. Müdür parayı bana verdi. Bana ait olmayan parayı harcamak haramdır. O parayı yemek kötü bir şey ben de parayı sahibine ulaştırmaya çalıştırdım” dedi.

Galatasaray sevdalısı olan Alperen, Kerem Aktürkoğlu’na çağrı yaparak, “Ben Galatasarayı hiç bırakmadım, maçlarını hiç kaçırmadık. Kerem Aktürkoğlu’nu çok seviyorum. Onun bir formasını istiyorum” diye konuştu.

Bodrum Gençlik Merkezi Müdürü Eylem Dumruk ise, “İçlerimizi ısıtacak bir olay yaşadık. Çocuklarımızla alanda ilgilenirken, Alperen isminde bir çocuğumuzla tanıştık. Alperen oyuncağının içerisinden bir miktar para çıktı deyip, görevli arkadaşlara teslim etmiş. Bizde Alperen’e tekrar parayı teslim ettik. Ailesine çok teşekkür ederiz, öyle bir evlat yetiştirdikleri için. Alperen’e çok teşekkür ederiz. Bu yardım gerekli yere gittiği için ayrıca çok mutlu olduk” diye konuştu.