AMATÖR FOTOĞRAFÇILAR FOTOĞRAF GÖSTERİSİ

BODFAD (Bodrum Fotoğraf Amatörleri Derneği) 2. Saydam Gösterisi Bodrum Belediye...

AMATÖR FOTOĞRAFÇILAR FOTOĞRAF GÖSTERİSİ
BODFAD (Bodrum Fotoğraf Amatörleri Derneği) 2. Saydam Gösterisi Bodrum Belediye meclis salonunda düzenlenen kokteylle sunuldu.
Gösteride Alp Çağpar’ın “Tekil-Çoğul”, Bülent Bardak’ın “Yerinyüzüsuyu” ve Ayşegül Kaygun’un “Seni Seviyorum Dünya” isimli çalışmaları dijital ortamda gösterildi.
Çok sayıda sanatseverin katıldığı fotoğraf sergisi ilgiyle izlendi.
Bodrum'da Fotoğraf Sanatı'nın yaygınlaşması ve gelişmesini, Fotoğraf sanatçı ve dostlarının bir araya gelebilecekleri ortamlar oluşmasını, Bodrum'un Kültür ve Sanat ortamında Fotoğraf 'ın etkin yer almasını sağlamak amacıyla "Bodrum Yarımadası Fotoğraf Sanatçıları Derneği" adıyla Ayşegül Kaygun önderliğinde Abdullah Aşçı, Saner Gülsöken, Şahin Özyurt, Alp Çağpar, Levent Erseven ve Doğan Sezen tarafından 2008 yılında kuruldu.
Bodrum Fotoğraf Amatörleri Derneği henüz kuruluş aşamasındayken Bodrum Çocuk Filmleri Festivali kapsamında ilk atölye çalışmasını yapmış, 2008 yılında yine Bodrum Çocuk Filmleri Festivali etkinliklerinden biri olarak Hüseyin Boyacı İlköğretim Okulu Öğrencileriyle Fotoğraf Atölyesi çalışması gerçekleştirmiş ve çalışmaları sergilemiştir.
2. Si düzenlenen Saydam fotoğraf gösterisi hakkında bilgi veren Amatör fotoğrafçılar derneği kurucu üyesi Alp Çağpar, sunum hakkında şunları söyledi;
“Bu sunumun 2.sini düzenliyoruz etkinliğimize ilgi oldukça yoğundu. Bu gösterileri alışkanlık haline getirdik. Bundan sonra her ay gösterilerimiz devam edecek. Bu sunumlara profesyonel fotoğrafçıları da davet etmeyi planlıyoruz. Eğitim çalışmalarımız devam edecek”.
Dernek kurucusu Ayşegül Kaygun ise bugün mutluyuz derneği kurarken ki amacımız fotoğraf sevenleri bir araya toplamak ve sanatsal faaliyetlerde bulunmaktı. Bunu başardığımıza inanıyoruz katılımdan oldukça memnunuz katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.