Ambulansla Bodrum'a Getirilecekti!

Ambulans görünümü verdikleri araçla İstanbul’dan Bodrum’a uyuşturucu sevkiyatı yapmaya çalışan şüpheliler, yakayı ele verdi.

Ambulansla Bodrum'a Getirilecekti!

İstanbul Bahçelievler’de aynı evde yaşayan G.C.S ve O.D. uyuşturucu ticareti yapıyordu. Acil tıp teknisyeni iki arkadaş, panelvan tipi bir araç satın aldı. Şüpheliler, uyuşturucu sevkiyatı sırasında dikkat çekmemek ve polis uygulamalarına takılmamak için aracı ambulans gibi kapladı.

AMBULANSLA UYUŞTURUCU TAŞIDILAR

2 zanlı, sağlık personeli M. N. ve M.S.H’nin de yardımıyla evde gizledikleri uyuşturucu maddeleri ambulansa yüklediler. Bahçelievler Asayiş Büro Amirliği ekipleri, ambulans kamuflajı ile uyuşturucu taşındığı ihbarını alınca harekete geçti. Şüpheliler adım adım takip edildi.

Uyuşturucuların ilk olarak Bağcılar’dan Bahçelievler’e götürüldüğü tespit edildi. Uyuşturucu madde Bahçelievler’den de Bodrum’a getirilecekti ama şüpheliler yakayı ele verdi.

Ambulans görünümlü araç içerisinde 2 kilogram uyuşturucu madde ve 2 silah ele geçirildi. 4 şüpheliden G.C.S., O. D., ve M. N. tutuklanırken, M.S.H ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.