Ani Vefatı Üzüntüye Boğdu...

Bodrum’da yaşamını sürdüren Caz Derneği Muğla Temsilcisi Erhan Yürüt(74), tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Ani Vefatı Üzüntüye Boğdu...

2010 yılından bu yana Kızılağaç Mahallesi’nde yaşamını sürdüren, evli ve iki çocuk babası Erhan Yürüt, Caz Derneği, Bodrum Kent Konseyi ve Bodrum ODTÜ Mezunları Derneği gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. 

Birkaç gün önce grip belirtileri ile hastaneye kaldırılan Erhan Yürüt, kanında çok hızlı ilerleyen enfeksiyon nedeniyle durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakım ünitesine alındı. Bilinci kapanan Erhan Yürüt, bugün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Yürüt’ün ani vefatı, ailesi ve sevenlerine büyük üzüntü yaşattı. 

Yürüt'ün cenazesinin 30 Ocak Salı günü öğle namazına müteakip Kızılağaç Aşağı Mezarlığı’na (Kelhasan Mevkii) defnedileceği bildirildi. 

Erhan Yürüt kimdir?

Erhan Yürüt, 1950 Ankara doğumlu. Caz Derneği’nin ilk üyelerinden. Tüm öğrenim hayatını Ankara’da tamamladı. ODTÜ Sosyoloji Bölümü mezunu. Hava Trafik Kontrolörü olarak başladığı memuriyet hayatı boyunca sivil havacılık sektörünün çeşitli kurumlarında ve birimlerinde, 35 yıl süre ile çalıştı. 2010 yılından bu yana Bodrum Kızılağaç’ta yaşamını sürdürüyordu.