Anneleriyle Cezaevindeki Çocuklar İçin

Sanatçı Pınar Seli Soydaş öncülüğünde bir araya gelen Bodrumlu kadınlar, hükümlü kadınların çocuklarına oyun evi yapımı için konser verecek.

Anneleriyle Cezaevindeki Çocuklar İçin

Ayvalık Açık Tip Cezaevi Kadın Hükümlülerin Çocukları için oyun evi yapımı masraflarını karşılamak amacıyla gerçekleşen "Ona Ses Ol" projesi kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Bodrum Mandalin'de bir konser düzenlenecek. Bodrum'da yaşayan psikolog, avukat, emlak danışmanı, mühendis, ev hanımı gibi gönüllü annelerden oluşan koro, kadın ve çocuk ile ilgili şarkılar seslendirecek. 

8 Mart 2020 Pazar akşamı Mandalin Bar'da gerçekleşecek konser 20.00’de başlayacak. Konserden elde edilen gelir ile Ayvalık Açık Tip Cezaevi Kadın Hükümlü Çocukları için cezaevi içerisindeki bir oda oyun evi olarak tefriş edilecek. 

Daha öncede birçok farklı sosyal sorumluluk projesinde yer alan ve düzenleyen Pınar Seli Soydaş, konser ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Ben memleket sevdasıyla büyümüş bir evlat olarak konservatuar okudum. Yurtdışında ve yurtiçinde Türk Müziği adına bir çok projeler ve çalışmalar yaptım, tezler hazırladım. Aynı zamanda duyarlılığı çok yüksek bir anneyim. Çocuklar üzerine çok düşüyorum. Büyüklerimiz, yaşlılarımız üzerine de çok düşüyorum. Daha doğrusu yardıma ihtiyacı olan herkese karşı duyarlılığım yüksek. Bu konuyla ilgili 5’inci projemizi gerçekleştireceğiz. Dünya Kadınlar Günü’nde Mandalin’de olacağız. Bu seferki projemizde Ayvalık’taki kadın hükümlülerin çocuklarına bir oyun evi için yola çıktık.”

Koroda 30’a yakın kadın ile bir babanın olduğunu sözlerine ekleyen Soydaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Hepimiz bu konserle ilgili 3 aydan beri çalışmalar yapıyoruz. Oradaki çocukların oyun evini yaptırmak için bir araya geldik. Daha önce zihinsel engelli çocuklar için, huzurevi için yaptık. Tüylerimizi diken diken eden çocuk taciz ve tecavüzleri için klip yaptık. Durmuyoruz, sürekli bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Koro üyelerimiz arasında avukat, ev hanımı, terzi, muhasebeci, doktor, psikolog… Her türlü meslekten arkadaşlarımız var. Bu ve bunun gibi konular üzerine sürekli bir araya gelip çalışmalar yapıyoruz.”

Konserde “Ünzile”, “Bir çocuk sevdim”, “Gidelim buralardan”, “Güzel günler göreceğiz” gibi eserlere yer verilecek. 

Konserin biletleri Oasis İmge Kitabevi, Artçı Sanat ve Mandalin'den temin edilebiliyor.