Aras; Suç Duyurusunda Bulunacağız

Bodrum Başkan Ahmet Aras, bugün kaçak bina yıkımı sonrası belediye binasında yaşanan arbede ile ilgili açıklama yaptı. Aras, belediye personeline saldırı girişiminde bulunulduğunu ifade ederek şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Aras; Suç Duyurusunda Bulunacağız

Ortakent Kemer mevkisinde yapımı devam eden 6 blok 12 dairelik projede, kaçak ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle belediye ekiplerince yıkıma başlandı. Bunun üzerine binayı yaptıran 4 kişi, Bodrum Belediyesi’ne gelerek çalışanlara tepki gösterdi. Belediye görevlileri ile şahıslar arasında arbede çıktı, 1 kişi hastaneye kaldırıldı, diğer 3 kişi karakola götürüldü. 

“GÖREVLİ ARKADAŞLARIMIZA SALDIRI GİRİŞİMİ VAR”

Hatay'da bulunan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, konuyla ilgili açıklama yaptı. Aras, şunları söyledi;

“Belediyeye gelip tepki göstermişler ancak tepkileri doğal değil. Çünkü plansız ve tamamen imarsız bir alanda, doğal karakteri korunacak bir alanda, mevcut bitki örtüsünü ve doğal yapıyı bozarak, tamamen izinsiz kaçak bir inşaat yapmak için başlamışlar. Sonrasında tespitler yapıldı, orası mühürlendi. Mühürlememize rağmen yine belediyeyi dikkate almadılar, kale almadılar ve devam ettiler. Bir daha mühürledik, sonrasında yıkım kararları, suç duyuruları yapıldı. Tabi dinlemedikleri için hemen yıkım yapılması ve bu kaçağın durdurulması noktasında harekete geçtik. Bunun üzerine belediyeye gelmişler, ‘Niye bizim binamızı yıkıyorsunuz?’ diye tepki göstermişler. Orada görevli arkadaşlarımıza saldırı girişimi var. Onu da ben bizzat görüntülerde tespit ettim. Belediye olarak suç duyurusunda bulunacağız. Aynı zamanda saldırıya uğrayan arkadaşlarım suç duyurusunda bulunacak. Burada hem kaçak yapı yap, hem belediyeye saldır. Bunun bir açıklaması yok. Ben vatandaşlarımızı sağduyuya davet ediyorum.”

“HEM SUÇLU HEM DE GÜÇLÜ POZİSYONUNA ÇIKAMAZLAR”

Kaçak yapı yapmanın suç olduğunu dile getiren Başkan Aras, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Hem suçlu hem de güçlü pozisyonuna çıkamazlar. Böyle bir şey olamaz. O yüzden bundan sonra da mücadelemiz güçlenerek, hızlanarak sürecek. Burada niye bulunduğumuzu herkes biliyor. Burada bulunma sebebimiz çok büyük bir deprem ve birçok vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan bir afet. Bu afetin nedenlerine indiğiniz zaman, zaten hep beraber de gördük; usulüne uygun olmayan yapılaşma, kaçak yapılaşma. Doğru beton, doğru demir kullanılmaması. Projesiz çalışmalar. Zaten, onlar kaçak yapı değil kendi tabutlarını, kendi mezarlarını inşa ediyorlar, onun farkında değiller. Biz aslında onların hayatını kurtarıyoruz. Böyle bakmak lazım.”