Aras’a İl Başkanından Cevap

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras önceki gün, MHP Bodrum İlçe Teşkilatının Ramazan ayında iftar programları için kiraladığı, belediyeye ait Mumcular Düğün Salonu'nun, belediyeye teslim edilmeyerek seçim ofisi olarak kullanılmasına tepki göstermiş ve MHP'den binayı tahliye etme çağrısında bulunmuştu. Başkan Aras’a 2 gün sonra MHP İl Başkanı Oğuz Akarfırat’tan yanıt gelirken, salonun ise boşaltıldığı öğrenildi.

Aras’a İl Başkanından Cevap

Bodrum Belediye Başkanı Aras, Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Teşkilatı’nın Mumcular Mahallesi’nde düğün salonu olarak da hizmet veren çok amaçlı salonu, Ramazan Ayı boyunca iftar programlarında kullanılmak üzere belediyeden talep ettiğini, kendilerinin de Ramazan Ayı içerisinde haftada bir gün iftar programı düzenlemeleri için onay verdiğini fakat Ramazan’dan sonra salonun seçim ofisine çevrildiğini söylemişti. Aras, MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’na binayı boşaltın çağrısı yapmıştı.

Binanın dün itibariyle boşaltıldığı öğrenilirken, Başkan Aras’a MHP İl Başkanı Oğuz Akarfırat’tan yanıt verdi. Akarfırat, açıklamasında şunları söyledi;

“Bodrum Belediye Başkanı Sayın Aras’ın açıklamalarını şaşkınlık ve üzüntü içinde dinledim, haddi aşan bazı açıklamalar yapmış. İçinde “çökme” “mafya” vs gibi kelimeler geçen aslı astarı olmayan, idealleri, ülküleri ve Türk milletinin refahı için varlığını armağan eden Milliyetçi Ülkücü Hareket’in hiç bir mensubuna, hiç kimse böyle bir ithamda bulunamaz, bulunmamalıdır. 

İftar programlarının ardından boşaltılması biraz gecikmiş, siyasi nezaketle halledilebilecek bir konuyu, Bodrumlu vatandaşlarımızı da galeyana getirmeye çalışmak suretiyle, hem de asılsız ithamlar ve yakışıksız sözlerle siyasi rant devşirmek için çarpıtması iyi niyetli bir yaklaşım değildir. Kaldı ki aldığım bilgilere göre söz konusu yer bir çok Bodrumlu hemşerimizin mal sahibi olduğu ve mahkemelik olan, adli süreci devam eden, kamu yararına kullanılan bir yer. Sayın Başkanın bu yaklaşımını görünce acaba Belediye Başkanı olarak Sayın Aras mı buraya çökmeye çalışıyor sorusunu sormak da bizim hakkımızdır.

İlçe Başkanımız eşyalarımızı almakta geciktiği yeri İftar programlarımız da bittiği için zaten boşaltacaklarını ifade ettiler. Hatta kendisinin de ifade ettiği gibi seçim ofisi arayışında bizim arkadaşlar da kendinden yardım istemiş oda yer bulununcaya kadar eşyalarınız kalabilir demesine rağmen ve İl başkanlığı makamına dahi haber vermeden, direkt genel merkeze bilgi verip infial yaratıp, kendince gündem yaratma çapasından başka bir şey yapmamıştır. Bu nezaketsiz yaklaşımına karşılık söylüyorum. Bodrumlunun, Muğlalının hiç bir hakkını yedirmeyeceğimi bu vesileyle ifade etmek isterim. Türkiye Cumhuriyet’i Devleti Hükümetine, Milliyetçi Hareket Partisine Türkiye’ye çöktüler iftirası atma hadsizliği gösteren bu Belediye Başkanını, Bodrum'un sorunlarıyla ilgilenmeye davet ediyorum. Daha önemli işlerimiz var. Böyle ucuz siyasetle işimiz yok. Bizim derdimiz koşar adım yaklaştığımız Türk yüzyılına hep birlikte ulaşmaktır.” dedi.