Arkadaşını Öldüren Zanlı Tutuklandı

Bodrum’da arkadaşı Ercan Petek’i tabancayla öldürüp kayıplara karışan Şehmuz A., polis ekiplerince yakalandı. Adli makamların karşısına çıkarılan katil zanlısı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Arkadaşını Öldüren Zanlı Tutuklandı

Olay pazar günü Yalıkavak Marina içerisindeki bir işletmede meydana geldi. Mumcular Cezaevi'nden izinli çıkan Şehmuz A. marinadaki bir işletme önünde husumetlisi Ercan Petek ile karşılaştı. İkili arasında tartışma başladı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Petek'in karnına silahla ateş eden Şehmuz A., olay yerinden uzaklaştı. Ağır şekilde yaralanan Ercan Petek, Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Petek, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Güvenlik kameralarını incelemeye alan polis ekipleri, Şehmuz A.’yı yakalamak için çalışma başlattı. Şehmuz A., otomobilin ile seyir halindeyken suç aleti ile birlikte kıskıvrak yakalandı. 

Şüpheli ifadesinde cezaevinde bulunduğu dönemde arkadaşı Ercan Petek’in kendisine yardımcı olmadığını ve bu sebeple tartışma yaşadıklarını dile getirerek “Ceza evindeyken bana sahip çıkacaktı, faturalarımı ve kiramı ödemedi. Suyum kesildi. Ev sahibim tahliye istedi, gururuma yediremedim.” dedi.

Karakoldaki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen katil zanlısı, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bodrum'da müteahhitlik yapan 5 çocuk babası Ercan Petek’in memleketi Siirt’te toprağa verileceği öğrenildi.