ATATÜRK'Ü ANMA ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi...

ATATÜRK'Ü ANMA ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan "Dramatizasyon" ve "Dans Gösterisi" sahnelendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde, Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde dans gösterisi ve Dramatizasyon türünde bir tiyatro oyunu sahneledi. Gösteriyi Bodrum Belediye Başkan Vekili Funda Akçalı, Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu ile çok sayıda vatandaş izledi.

Açılışta konuşan Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu, şunları söyledi:

"Saygıdeğer Bodrumlular, Atatürk'ün çocukları. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Atatürk devrimi, Türkiye'yi her bakımdan modern bir devlet yapmayı amaçlayan bir düşünce ve eylem sistemidir. Eğitim, sağlık ve kültür alanlarında yeterli olanaklara sahip değilsek; üretime yetkin bir biçimde katılmamız da olanaksızdır" dedi.

Orhan Seyfi Orhon'un "Gidiyor" adlı şiirini okuyarak konuşmasına başlayan Bodrum Belediye Başkan Vekili Funda Akçalı ise, şöyle konuştu:

"Saygıdeğer katılımcılarımız. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 76. yılında yokluğunu daha derinden hissediyor ve yüce anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Eserleri ve düşünceleriyle Türk ulusunun ve başka ulusların geleceğine ışık tutmuş ve her 10 Kasım'da yeniden doğan; 'Benin naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.' diyen Aziz Atam; söz veriyoruz ki Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olan bizler, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize ant içeriz. Saygılarımla" dedi.

Konuşmaların ardından sunulan dans gösterisi sonrası ise Muğla Üniversitesi Sahne Sanatları Bilimi 2. Sınıf Öğrencileri tarafından sahnelenen Kuvay-ı Milliye Destanı'ndan uyarlanarak Filiz Çeviktan'ın hazırlayıp yönettiği dramatizasyon gösterisi sunuldu. Ekip, gösteri sonunda izleyicilerden büyük alkış aldı.