Atığın Kaynağı 4 Yıldır Bulunamadı!

Bodrum’da bir sitenin istinat duvarından 4 yıldır akan atık su, sitenin alt kısmında yaşayan vatandaşların hayatını adeta kabusa çevirdi.

Atığın Kaynağı 4 Yıldır Bulunamadı!

Turgutreis Karabağ Mahallesi 7596 Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, yaklaşık 4 yıldır evlerinin önüne akan kanalizasyon nedeniyle hayatlarının kabusa döndüğünü dile getiriyor. Sokaktaki sitenin duvarından sızan fakat tam olarak nereden geldiği belli olmayan atık su, ağır bir koku ve çevre kirliliğine neden oluyor. 

Durumu defalarca ilgililere ilettiklerini söyleyen mahalleli, ekiplerin geldiğini fakat suyun nereden geldiğini tespit edemediklerini ifade ediyor. Belediye tarafından vatandaşlara gönderilen mesajda “Özel mülk içerisinde kaynağı belli olmayan su birikintisi olduğu görülmüş (Siteden geldiğine dair herhangi bulguya rastlanılmadı) olup şikayetçi vatandaş ile yüz yüze görüşülerek gerekli bilgilendirme tarafımızca yapılmıştır.” denildi. 

Mahalle sakinlerinden İlhan Uçar, koku nedeniyle evine misafir davet edemediğini dile getirerek şöyle dedi:

“Su sitenin duvarından akıyor ama nereden geldiği belli değil. Belediyeyi defalarca aradım çözüm bulamadılar. 4 yıldır bununla yaşıyoruz. Duvarın altından çıkan su, kot farkından dolayı bizim oraya akıyor. Ben de birikmesin aksın diye yolu açtım, bu kez komşumun bahçesinin içerisinden geçiyor. Kim yaparsa yapsın, mağduriyetimizi gidersinler. Yazın sivrisinekten kapımızın önünde oturamadık. Site yönetimiyle birebir defalarca görüşmeme rağmen kesin bir çözüm bulamadılar.”