Atık Su Turistik Caddeye Aktı!

Bodrum’da rögardan taşan atık su, günde yüzlerce yerli ve yabancı turistin geçtiği caddeye aktı. Koku nedeniyle çevredeki restoranlar boşaldı.

Atık Su Turistik Caddeye Aktı!

Gümbet Mahallesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde kanalizasyon hattındaki tıkanıklık nedeniyle rögardan caddeye atık su aktı. Cadde boyu akan ve ağır bir kokuya neden olan atık suya iddiaya göre saatlerce müdahale edilmedi. 

Günde yüzlerce turistin geçtiği cadde üzerindeki restoranlarda oturan turistler, koku nedeniyle mekanları terk etti. Esnaf, kendi imkanları ile caddedeki atık suyu tahliye etmeye çalıştı. 

Hidayet Güneş isimli cadde esnafı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada taşmaya saatlerce müdahale edilmediğini dile getirerek “Burası 2-3 haftada bir taşıyor. Burası yağ dolmuş, artık tıkanıyor. Tam benim işletmemin önünden çıkıyor. Yan tarafımda işletme var. Herkes bu pisliğin fotoğrafını çekiyor. Buraya bir an önce bir şey yapılması lazım. Bundan herkes şikayetçi. Sabahtan beri MUSKİ’yi arıyoruz, gelen giden yok. İşlem sırasına göre geleceklermiş. Bizim restoranlarımız koku nedeniyle boşaldı, bir tane müşteri kalmadı. Ben olsam bu kokuda ben de durmam.” dedi.