Avrupa Kupası İçin Sahaya Çıkacaklar

Armada Praxis Yalıkavak Spor Kulübü Hentbol Takımı, Lig mücadelelerinin yanı sıra, Avrupa kupası için de rakipleri ile mücadele vermek için sahaya çıkıyor.

Avrupa Kupası İçin Sahaya Çıkacaklar

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) tarafından düzenlenen 2023-2024 sezonu Kadınlar Avrupa Kupası karşılaşmaları için 23 Eylül’de kendi evinde, kendi seyircisinin desteğiyle Portekiz'in ADA Sao Pedro do Sul takımı ile karşılaşacak olan Armada Praxis Yalıkavak Spor, tüm Bodrum yaşayanlarını bu heyecana ortak olmaları için davet ediyor. 

Avrupa Kupası için oynayacakları karşılaşma için oldukça sıkı bir antrenman programı yaptıklarını belirten Armada Praksis Yalıkavak Spor Antrenörü Kıvanç Özcan, maçın kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Özcan yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“THF Süper Ligi’nde takım olarak oldukça iyi bir ivme ile yolumuza devam ediyoruz. Önce Türkiye Kupası, ardından da Süper Kupayı almamız hem yönetimin hem de takımın motivasyonunu oldukça yüksek tutuyor. Avrupa Kupası kapsamında karşılaşacağımız rakip oldukça güçlü bir rakip. O nedenle sıkı bir antrenman programı ile karşılaşmaya hazırlanıyoruz. İki maçı da evimizde oynayacak olmamız bizim için büyük avantaj. Bu avantajı değerlendirerek maçların ikisini de kazanmak ve bir üst tura çıkmak öncelikli hedefimiz. Her iki maçta da Bodrum desteğini almak bizim için önemli. O nedenle buradan bir çağrıda bulunarak, Bodrum’da yaşayan sporseverleri bu heyecanlı ve çekişmeli geçecek olan maçta Denzin Kızlarına destek olmaya davet ediyorum.” dedi.

Karşılaşmanın rövanşı da 24 Eylül’de yine Bodrum’da oynanacak. 23 – 24 Eylül tarihlerinde saat 17.00’de gerçekleşecek olan bu önemli ve heyecan dolu mücadelede girişler ücretsiz olacak.