Azılı Hırsız Yakayı Ele Verdi!

Bodrum’da son bir ayda 6 işyerine girip motosiklet ve çeşitli malzemeler çalan bir kişi tutuklandı.

Azılı Hırsız Yakayı Ele Verdi!

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, ilçede son 1 ay içerisinde Müsgebi Mahallesi’nde faaliyet gösteren 6 iş yerinde yaşanan hırsızlık ve 1 motosikletin çalınması ile ilgili çalışma başlattı. 

Yapılan titiz çalışmalar sonucunda 7 olayın şüphelisi olduğu tespit edilen B.B isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken çalınan motosiklet ile iş yerlerinden çalınan eşyalar ele geçirilerek iş yeri sahiplerine teslim edildi. 

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan şahsın motosikleti çaldığı ve bir hırdavat dükkanına girmeye çalıştığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. 

Görüntülerde bir işyerine giren ve maske giydiği görülen B.B. adlı şüpheli, dükkanın içinde motosikletin anahtarını buluyor. Anahtarı bulur bulmaz dışarı çıkan şahıs, motosiklete binerek bölgeden uzaklaşıyor. 

Başka bir görüntüde ise şahıs, bir hırdavat dükkanına girmeye çalışıyor. Eline aldığı taşla dükkanın camını kırmaya çalışan şüpheli, caddeden geçen araçlara da aldırış etmediği görülüyor. Camın büyük bir bölümü kıran fakat içeri girmeyi başaramayan maskeli hırsız, daha sonra hızla işyerinin önünden uzaklaşıyor.