Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Yapıldı

Bodrum’da kamu kurum görevlileri ve STK temsilcilerinin katılımıyla "Bağımlılıkla Mücadele" çalıştayı düzenlendi.

Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Yapıldı

İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, ilçedeki birçok kurumdan temsilcilerin katılımıyla Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Toplantı Salonunda gerçekleştirilen çalıştay, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar’ın açılış konuşmasıyla başladı. 

Bodrum Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Doç. Dr. Funda Sevencan, Sosyal Hizmet Uzmanı Zeynep Selen Canpolat, Psikolog Ceyda Kara’nın konuşmacı olarak katıldığı çalıştayda, Türkiye ve dünyada bağımlılıkla mücadele ve birincil korunma stratejileri, bağımlılık yapıcı maddeler ve tanımları, uyuşturucu ile mücadele basamakları ve uyuşturucuyla mücadelede arz gibi konular ele alındı. Çalıştayda öğleden sonra grup çalışması yapıldı. 

Bodrum İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli sosyal hizmet uzmanı Zeynep Selen Canbolat, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Burada Kaymakamımızın başkanlığında yürüttüğümüz ‘Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı’nı gerçekleştiriyoruz. Bu çalışma Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilde yürütülüyor. Biz de bunu Bodrum özelinde yapıyoruz. Tüm kurumlardan çalışanlar ve yöneticiler ile bu konuda çalışma yürüten sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılıyor. Çalışmanın amacı, Bodrum’da bağımlılık konusunda ihtiyaç tespiti yapmak. İhtiyaçlar, eksikler, avantajlar, dezavantajlar nedir, kurumlarla birlikte bu konuda neler yapabiliriz başlıklarında bu çalışmayı yapıyoruz. Sabahtan eğitimlerimiz oldu, öğleden sonra da grup çalışmamız şeklinde devam ediyor.”