Bakışları Yürekleri Dağladı...

Bodrum'dan yasadışı yollarla Yunanistan’ın Kos adasına geçme hazırlığında olan kaçak göçmenler bota binemeden yakalandı. Aralarında 1 bebek ve çocukların da olduğu gurupta, her şeyden habersiz mama yiyen bebeğin bakışları ise yürekleri burktu.

Bakışları Yürekleri Dağladı...

Gece saatlerinde Gümbet limanından Haremtan koyuna geçen mülteciler olduğu ihbarı üzerine bölgeye giden polis ekipleri, Yunanistan’a kaçmak üzere hazırlık yapan mültecileri kıs kıvrak yakaladı. Biri bebek, 2’si çocuk, 6’sı kadın, 2’si erkek toplam 10 mülteci, ekipler tarafından Gümbet limanına getirdi.

Limana getirilen mülteciler ekipler tarafından teker teker sayıldı. Yaklaşık 6 aylık olduğu tahmin edilen mülteci bebeğin her şeyden habersiz biberon ile mama yediği anlar ise yürekleri burktu. Gazetecilerin fotoğraf makinelerinde yanan flaşa bakan mülteci bebeğin gülümsemesi objektiflere takıldı. Ülkelerinde süren savaşın ve yokluğun ortasında doğan mülteci bebeğin yaşananlar karşısında tedirgin olması ise dikkatlerden kaçmadı.

Yaklaşık 15 dakika polis minibüsü bekleyen mülteciler daha sonra emniyete götürüldü. Yapılacak işlemlerin ardından mültecilerin Muğla göç idaresine teslim edileceği öğrenildi.