BANKA ATM’SİNE SOYGUN GİRİŞİMİ!

Gümbet Mahallesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan özel bir bankaya ait ATM...

BANKA ATM’SİNE SOYGUN GİRİŞİMİ!
Gümbet Mahallesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan özel bir bankaya ait ATM makinesini soymaya çalışan hırsız işini tamamlayamadan kaçtı.

Bugün sabah karşı saat 04.00 sularından Adnan Menderes Caddesindeki bir bankaya ait ATM cihazının alarmının çalması üzerine olay yerine Bodrum Emniyet Müdürlüğünde görevli Asayiş ekipleri sevk edildi. ATM cihazının bulunduğu yere gelen emniyet güçleri cihazın arka kapağının zorla açılmış olduğunu gördüler.

ATM cihazındaki paraları almayı hedefleyen hırsız demir bir nesne ile cihazın arka kapağın kilidini kırarak açtı. Tam kapak açıldığı sırada cihazda bulunan sesli ve ışıklı alarm çalıştı. Makineye ait alarm anında İstanbul’daki merkezden de görülünce hemen Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne bilgi verildi.

Kısa sürede olay yerine gelen polisler olay yerinin güvenliğini sağlayarak çevrede araştırma ve incelemelerde bulundular. Yetkililerden edinilen bilgilere göre hırsızın ATM cihazından para çalmayı başaramadığı, cihazın önünde ve arkasında bulunan güvenlik kamerasınca eşkâlinin de belirlendiği öğrenildi.

Banka yetkilileri de ATM cihazının bulunduğu yere gelerek rapor tanzim ettiler. Olay yeri inceleme birimi ATM cihazında ve çevresinde hırsıza ait iz ve delil incelemesi yaparken, diğer ekiplerde kamera kayıtlarından eşkâli belirlenen zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.