Barolar Saldırıya Ses Yükseltecek

Bodrum’da geçtiğimiz günlerde uğradığı silahlı saldırı sonrası emekli icra müdürü Özcan Çavdar ile birlikte yaşamını kaybeden Avukat Mehmet Erdal Çam'a yönelik saldırı meslektaşları tarafından protesto edilecek.

Barolar Saldırıya Ses Yükseltecek

Bodrum’un Akyarlar Mahallesi’ndeki 59’lular Sitesi’nde yaşamını sürdüren evli ve 4 çocuk babası Av. Mehmet Erdal Çam, geçen 21 Eylül günü Turgutreis'te müvekkili Galip Özmen'in silahlı saldırısı sonucu, Eski İcra Müdürü Özcan Çavdar ile birlikte yaşamını yitirmişti.

Saldırıya tepki olarak hukukçular, Türkiye Barolar Birliği Başkanı ve Yönetiminin katılımıyla Bodrum’da yürüyüş ve basın açıklaması yapacak. Muğla Barosu Bodrum Temsilcisi Av. Onursal Özbek, Milta Marina’daki Kahve Dünyası önünden başlayıp Belediye Meydanı’nda yapılacak basın açıklaması ile son bulacak yürüyüş hakkında şu bilgileri verdi;

“Yalnızca mesleğimizi ifa ettiğimiz için saldırıya uğruyor, ölüyor, öldürülüyoruz. Artık Yeter! 27 Eylül 2023 Çarşamba günü saat 11:00'de meslektaşımız Av. Mehmet Erdal Çam'ın katledildiği Bodrum'da; Türkiye Barolar Birliği Başkanı ve Yönetimi, Baro Başkanları ve meslektaşlarımızın katılımıyla, cübbelerimiz ile birlikte, haklarımızı savunmak, mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik saldırılara başkaldırmak için yürüyüş ve basın açıklaması yapacağız.”