''BAŞARI ORMANI'' İLK FİDANLARIYLA BULUŞTU

Muğla'da çeşitli okullarda eğitim gören başarılı öğrenciler, Akyol mevkisinde geçen...

''BAŞARI ORMANI'' İLK FİDANLARIYLA BULUŞTU
Muğla'da çeşitli okullarda eğitim gören başarılı öğrenciler, Akyol mevkisinde geçen yaz çıkan orman yangınında zarar gören alana fidan dikti. Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, okullarında dereceye giren öğrencilerin ağaçlandırdığı 2 hektar alana ''Başarı Ormanı'' adını verdiklerini söyledi. Ağaç dikmenin kutsal bir görev olduğunu ifade eden Aydın, ''Öğrencilerimizi bu bilinçle yetiştirmeliyiz. Ağaç dikmeyen kişilerden doğaya saygılı olmasını bekleyemeyiz. Kurak bir yaz bizi bekliyor. Geleceğimiz olan ormanları hassasiyetle korumalı, yeni yerleri ağaçlandırmalıyız'' dedi. Aydın, şöyle devam etti:
''Yanan ormanları, aynı yıl ağaçlandırıyoruz. Öğrencilerin de fidan dikmesini, bu mutluluğu yaşamalarını istedik. Öğrencilerin oluşturacağı ormana da ''Başarı Ormanı'' adının verdik. Fidanları, bizim yarınlarımız olan çocukların dikmesi bizi daha çok mutlu etti. Okullarında dereceye giren 100 öğrenci tespit edildi. Bu başarılı öğrencilerimiz bugün burada fidanlarını dikiyorlar. Bu projeyi yaygınlaştıracağız.''
Konuşmalardan sonra öğrenciler, Muğla Orman Bölge Müdürlüğünce verilen fidanları dikti ve suladı. Öğrenciler, diktikleri fidanların üzerine kendi adlarının yazılı olduğu plakaları astı.