Başkan Aras, 2020 Yılını Değerlendirdi

Kent Tv'de canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan Bodrum belediye Başkanı Ahmet Aras, göreve geldiğinden bugüne geçen 21 ayı ve 2020 yılını değerlendirdi.

Başkan Aras, 2020 Yılını Değerlendirdi

Kent TV ekranları ve Facebook üzerinden canlı yayılan programda Ayhan Ongun’un sorularını yanıtlayan Aras, özetle şunları söyledi;

"Dünyanın gözbebeği bir turizm kenti olan Bodrum’un en önemli sorunu altyapı ve imarla ilgiliydi ve biz göreve geldiğimiz günden itibaren yol, su, kanalizasyon, dere yatakları gibi altyapıya ilişkin eksikleri tamamlamaya çalıştık. Kuşkusuz Bodrum halkının yaşam kalitesini artırmak için tek başına belediyemizin imkanları yeterli olmuyor. Bu konuda Muğla Büyükşehir Belediyesi ve ilgili bakanlıklardan da yardım ve destek almak için girişimlerimiz aralıksız sürüyor. Daha dün Torba, Kızılağaç, İçmeler, Yalıçiftlik bölgesinin alt yapı hizmetleriyle ilgili Turizm Bakanımızın da katılımıyla bir tören yaptık. Kuşkusuz tüm bu çalışmaların yanında kültürel ve sosyal çalışmalara da ara vermedik. Korona koşullarında olabildiğince kültür etkinliklerini sürdürmeye gayret ettik" dedi.

Başkan Aras, pandemi döneminde yapılan desteklerle ilgili bir soru üzerine de "gerek esnaflarımız, gerekse vatandaşlarımızın bu zorlu süreçte hep yanlarında olmaya çalıştık. Kira ve faturalarının ödenmesi, kimi borçlarının ertelenmesi gibi desteklerle onlara nefes aldırmaya çalıştık" ifadelerini kullandı.

Turgutreis Yaşam merkezinin an itibariyle hizmete hazır hale geldiğini, yeni otogarın da nisan ayında faaliyete geçeceğini belirten Ahmet Aras; eski otogarın yerinde modern bir Pazar yeri, otopark ve rekreasyon alanları yapılacağını, en kısa zamanda sanayi sitesini de şehir dışına taşıyacaklarını ifade etti.

"Bodrum’u magazin sayfalarına malzeme olmaktan öte, kültürel ve tarihi değerleriyle öne çıkarmayı amaçlıyoruz" diyen Aras; zorlu geçen 2020 yılının ardından yeni yılın tüm Bodrumlulara sağlık, barış ve huzur getirmesi dileklerini iletti.

Yaklaşık 1,5 saat süren programı https://youtu.be/Sns1HV6V674 adresine tıklayarak da izleyebilirsiniz.