Başkan Aras Ev İzolasyonunda...

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yakın çalışma arkadaşlarından birinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine kendisini karantinaya aldığını açıkladı.

Başkan Aras Ev İzolasyonunda...

Tüm ülkede hızla yayılan ve vaka sayılarının hergün biraz daha arttığı koronavirüs salgını, Bodrum'da da vaka ve hasta sayılarının belirgin bir şekilde artışına neden oldu. Özellikle çok sayıda ve farklı insanlarla temasın fazla olduğu alanların tehdit altında olduğu salgından, Bodrum Belediyesi personeli de payını alıyor. Belediyede alınan önlemlere ve birçok birimde dönüşümlü çalışma esasına geçilmesine rağmen zaman zaman çıkan vakaların önüne geçilemiyor.

Bodrum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Hayat Sohbetleri'nde, sanatçılar Soner Olgun ve Mazlum Çimen sazlı sözlü söyleşi gerçekleştirildi. Belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan programa telefonla bağlanan Başkan Aras, yakın çalışma arkadaşlarından birinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine kendisini evinde karantinaya aldığını ve Cuma günü tekrar test yaptıracağını ifade ederek şunları söyledi;

“Ben evde izloasyondayım. Özel kalemde 2 arkadaşımız biraz rahatsızdı. Birinde pozitif, birinde negatif çıktı. Biz de ‘kimseyi tehlikeye atayalım, evde oturalım birkaç gün’ dedik. Yarın bir test yaptıracağım. Negatif çıkarsa piyasaya çıkacağız. Ben de yanınızda bulunmak isterdim. Çok keyifli bir program oluyor. Mazlum Üstad’a da buradan sevgilerimi gönderiyorum” dedi.

Başkan Ahmet Aras'ın izolasyona girmesiyle başkanlığa meclis üyesi Emre Köroğlu'nun vekalet ettiği Bodrum Belediyesi'nde, Özel Kalem biriminde çalışan personelin de tedbiren evlerinde izolasyona gönderildiği öğrenilirken, testi pozitif çıkan personelin dün yapılan son testinin negatife döndüğü sağlık durumunun da gayet iyi olduğu bilgisi edinildi. Başkan Aras'ın test sonucuna göre pazartesi günü görevinin başında olması bekleniyor.