Başkan Aras Oyunu Kullandı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhurbaşkanlığı Seçimi için oyunu kullandı.

Başkan Aras Oyunu Kullandı

Yahşi Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’nda oyunu kullandıktan sonra bir açıklama yapan Aras, “Ben milletimizin sağ duyusuna güveniyorum ama her zaman değişim, dönüşüm iyidir. Bu Dünya hiç kimseye kalmamış. O yüzden yönetimler değişir, idareler değişir, siyasetçiler, politikacılar değişir ama Türkiye her zaman çağdaşlık yolunda, Atamızın yolunda devam eder. Ben değişime, gençliğin enerjisine inanan birisiyim. Artık değişim olsun. Bence sosyal demokrasi ülkemize baharı getirecektir.” ifadelerini kullandı.

Eski CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker’in Şanlıurfa’da saldırıya uğraması ile ilgili konuşan Aras, “Orada oy kullanmaya gelmeyen vatandaşların yerine oy kullananları engellemeye çalışırken hem Ali Şeker’e hem de sandık kurulundakilere bir saldırı gerçekleştirildi. Bu, demokrasiyle yapılmış bir saldırıdır. Türkiye’nin huzuruna yapılmış bir saldırıdır. Bu konuda güvenlik güçlerinin gereken tedbirleri alacaklarını, mahkemelerin, yargının gerekli soruşturmayı başlatacağına inanıyorum. Ancak sandıklar, demokrasinin tezahür ettiği yerlerdir. Buralarda şiddet kesinlikle kabul edilemez. O bölgede kadınların oy kullanmasını istemeyen bir zihniyetle karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Kadınların da kimliğini getirmiş. ‘O kadınlar yerine ben oy kullanacağım’ diyen birine karşı çıkıyorlar. ‘Nasıl olsa vereceği yer belli’ diyor. Orada olmayan birinin kimliğiyle oy kullanılmasını engellemeye çalışıyorlar. Bunlar kabul edilemez. Biz, sandık güvenliği derken, sandıklara sahip çıkalım derken bunu kastediyorduk. Sandıklara sahip çıkması gereken sadece CHP, muhalefet değil. Bu ülkenin güvenlik güçleri, İçişleri Bakanlığımız, Yüksek Seçim Kurulumuz sahip çıkmak zorundadır. Ben güvenlik güçlerimizin usulsüz oy kullanacağına yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

Öte yandan Oyuncu Nejat İşler ile sanatçı Fedon, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda oylarını Muğla'nın Bodrum ilçesinde kullandı. İlçede yaşamını sürdüren İşler, oy kullanacağı Gümüşlük Mahallesi'ndeki Kemal Durmaz İlkokulu'na geldi. İşler'e hayranları ilgi gösterdi. Bazı vatandaşlar, sanatçı ile fotoğraf çektirdi. Nejat İşler, 1206 numaralı sandıkta oy verdi.

Torba Mahallesi'nde yaşayan sanatçı Fedon da oyunu 1340 numaralı sandıkta kullandı. Fedon, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.