Başkan Aras’a Destek Mesajları

Dün akşam Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a yönelik sözlü ve fiziki saldırı sonrası, birçok kurum ve kişiden saldırıyı kınayan destek mesajları geldi.

Başkan Aras’a Destek Mesajları

Önceki gün eşiyle birlikte Bodrum'a gelen Çeşme Belediye Başkanı Muammer Ekrem Oran'ı misafir eden Başkan Aras, yemek yemek için gittikleri Yacht Kulüp'te, daha önce işine son verilen eski Bodrum Belediyesi personeli A.Ö.’nün sözlü ve fiziksel saldırısına maruz kalmıştı. 

Olayın ardından gözaltına alınan A.Ö., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış ve Aras’a 100 metreden fazla yaklaşmaması yönünde tedbir karar verilmişti. 

Yaşanan çirkin olayın ardından Başkan Aras’a çok sayıda ismin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarla destek mesajları geldi. 

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Değerli yol arkadaşım, kıymetli Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’a yönelik saldırı haberini alınca büyük üzüntü duydum. Bütün enerjisini Bodrum için harcayan, projeler üreten, çözüm sağlayan Belediye Başkanımıza yönelik bu menfur saldırıyı kınıyor; başkanımıza, Bodrum halkına ve partimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi. 

CHP Bodrum İlçe Başkanı Başar Bıyıklı da saldırıyı kınayarak “Şiddetin her türlüsüne karşıyız! Bodrum Belediye Başkanımız sayın Ahmet Aras’a yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı kınıyorum. Yapılan saldırı Bodrum halkına yapılmıştır! #YanındayızAhmetAras başkanım.” ifadelerine yer verdi. 

Bodrum Belediyesi Başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri de yaptıkları paylaşımlarla Aras’a desteklerini ilettiler. 

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) yönetimi de saldırıyı kınayarak “Bodrum Ticaret Odası olarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Bodrum’u temsil eden ve böyle önemli bir görevi icra eden Sayın Aras’a yapılan bu saldırı aynı zamanda Bodrum’un da kimliğine yapılan bir saldırıdır. Bodrum binlerce yıldır hoşgörünün, sevginin ve güler yüzün diyarı olmuştur. Bunu zedelemeye kimsenin hakkı yoktur. Sayın Aras’a geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, böyle bir olayın bir daha yaşanmamasını diliyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’ndan da “Bodrum’u temsil eden Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Aras'a yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Sayın Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, böyle bir olayın bir daha yaşanmamasını diliyoruz.” açıklaması geldi. 

Bodrum İş İnsanları Derneği'nden yapılan destek açıklamasında da "Hoşgörü ve saygı kenti Bodrum’un Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’a dün akşam bir mekanda yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, sayın başkana ve tüm Bodrumlulara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." ifadeleri yer aldı.
 
Ahmet Aras’ın da üyesi olduğu Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) Bodrum Temsilciliği Başkanı Av. Remzi Kazmaz “TÜLOV Üyemiz ve Gönüllümüz Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’a yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz. Bodrum bir barış kentidir. Bu tür olaylarla Bodrumun isminin anılması üzücüdür.” şeklinde konuştu. 

ADD Bodrum Şube Başkanı Ümit Baltutan ise “Derneğimizin de üyesi ve en iyi destekçilerinden olan Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras'a 21.01.2023 tarihinde Bodrum'un bilinen mekanlarından marinadaki bir club da misafirleriyle beraber yemek yerken Bodrum Belediyesi eski çalışanı tarafından yapılan saldırı girişimini Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum şubesi olarak kınıyoruz. Bodrum kamuoyu ve basınına bu çirkin saldırı ile ilgili yapılan yalan ve yanlış bilgilendirmeleri yapanları da Bodrum'un vizyonuna geçmişine ve geleceğine verdikleri bu zarar nedeniyle uyarmayı bir görev biliyoruz.” ifadelerini kullandı.