Başkan Aras’a Teşekkür Ziyareti

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı(TÜLOV), Malatyalı depremzedelerle birlikte Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Başkan Aras’a Teşekkür Ziyareti

TÜLOV Bodrum Şube Başkanı Av. Remzi Kazmaz ile Bodrum Şube üyelerinin katıldığı ziyarette ayrıca 6 Şubat'taki depremde Malatya Yeşilyurt’taki evleri yıkılan ve Bodrum’daki TÜLOV gönüllülerinin evlerinde konaklayan 6 depremzede de yer aldı.

Toplantıda Belediye Başkanı Ahmet Aras’a teşekkür plaketi veren Remzi Kazmaz, Aras ve Bodrum Belediyesi’nin deprem bölgesindeki çalışmalarının takdirle karşıladıklarını ifade ederek şöyle dedi;

“Hemen yanınızda olmak adına, teşekkür etmek adına buradayız. Siz bize iyi örnek oldunuz, TÜLOV yöneticilerimiz evlerini otellerini depremzedelere açtılar. Biz bu acıyı birlikte sarmak istiyoruz. Bu amaçla bilim insanlarından oluşan komisyonlar kurduk. Onlar da başta psikolojik destek olmak üzere sağlık ve diğer alanlarda sizin yanınızda olduklarını belirtmek için geldiler.”

Deprem bölgesinde yaptıkları çalışmaları anlatan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şu sözlere yer verdi;

“Bizim deprem bölgesindeki çalışmalarımız devam edecek. Bodrum halkı da büyük destek verdi. Bodrum halkı 246 TIR gıda ve yaşam malzemesi sevk etti. Çok ciddi bir rakam. Destekler hala da devam ediyor. Bizim de oralarda yaptığımız destek ve mücadele tamamen Bodrum’un mücadelesidir. Biz, bunun enerjisini orada kullandık. Biz vesile olabildiysek ne mutlu bize. Burada misafir ettiğimiz depremzede arkadaşlarımıza geçmiş olsun, kayıpları da için de sabır ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Her türlü desteği sağlamaya devam edeceğimize söz veriyoruz.”

2 üniversite öğrencisinin de aralarında olduğu Malatyalı depremzedeler, yaşadıkları sıkıntıları Başkan Aras’a anlattı. Ayrıca TÜLOV üyeleri, kurdukları komisyonlardaki çalışmalar hakkında Aras’a bilgi verdi. 

Muhabir; Hamdi Yörür