BAŞKAN TOSUN SEÇİM BÜROSUNU AÇTI

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi....

BAŞKAN TOSUN SEÇİM BÜROSUNU AÇTI
Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Tosun, 2004 Yerel Seçimleri’nde başkanlık için açtığı seçim bürosunu yeniden açarken, açılışı eski başkan Hüseyin Kuru’ya yaptırdı.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konacık Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, seçim bürosu açılışını törenle gerçekleştirdi. Yüzlerce Konacıklının katıldığı açılışta MHP Muğla Milletvekili Dr. Metin Ergun da yer aldı.
Aynı zamanda Mehmet Tosun’un ekibinde de yer alan MHP Belde Başkanı Derya Çamur, kimsenin yaşamak istemediği Konacık’ı 5 yılda herkesin yaşamak istediği bir yer haline getirdiğini belirttiği Mehmet Tosun ile gurur duyduğunu söyledi.
MHP İlçe Başkanı Asım Başaran ise ayrımcılık söylentilerine gönderme yaptı. Başaran, Konacık’ta hangi ırk ve mezhepten olursa olsun herkesi birleştirdiğini söylediği Mehmet Tosun ve ekibine teşekkür etti.
Başaran, “fitne fesat odakları” diye bahsettiği kişilerin Konacık’a hizmet eden Tosun ve ekibinin en mukaddes değerlerine saldırdıklarını söyledi.
MHP Muğla Milletvekili Dr. Metin Ergun ise konuşmasında Mehmet Tosun’dan emin kişi olarak bahsetti. Eskiden belediye başkanına “şehremini” denildiğini hatırlatan Ergun, “belediye başkanı budur. Bir insan, bir aile reisi beldesinden ayrıldığı zaman, geride çoluğunu çocuğunu bıraktığı zaman, malını mülkünü bıraktığı zaman güvenebileceği bir insanı arar. Babasını arar, kardeşini arar, anasını arar, dostunu arar… Ama en önemlisi, orada bir belediye başkanı var ise onu arar” diye konuştu. Kalabalığa “Konacık’ta yaşamaktan huzurlu musunuz ey hanımefendiler, beyefendiler'” diye sordu, alkışlarla “evet” cevabını aldı.
Alkışlar arasında kürsüye çıkan Mehmet Tosun’a, kürsü önünde toplanan çocuklar çiçek attı.
Konacık’ın 5 yılda geçtiği aşamaları ve geldiği noktayı anlatan Tosun, belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal ve kültürel hizmetlere önem vereceklerini, artık bu aşamaya gelindiğini anlattı.
“2007 yılında Bakanlıklarla kavga eden değil iş üreten belediye olmuşuz. Bugün 2008 yılı itibarıyla Konacık beldesinin imar ilgili hiçbir problemi yok, imar planlarının tamamı onaylanmıştır” diyen Tosun, yeni projelerini de anlattı.
Kendisini destekleyen vatandaşlardan ricada bulunan Başkan Tosun, “trafik düzeni açısından kurallara uyun, birleştirici uzlaştırıcı olun, tartışmacı olmayın, bu size nasihatimdir. 5 yıl boyunca beni nasıl tanıdıysanız, meydanlarda seçim atmosferinde sizleri de öyle görmek istiyorum. Asla kavgacı olmayın, provokasyonlara alet olmayın” dedi.
Meclis üyesi adaylarını ve il genel meclisi üyesi adaylarını tanıtan Tosun, vatandaşlara çiçek verdi.
Tosun, seçim bürosu açılışında belediye başkanlığını devraldığı eski belediye başkanı Hüseyin Kuru’ya makası verince, Kuru duygulu anlar yaşadı, “sen başkasın” diyerek sevgisini dile getirdi.