BEDRİ KORAMAN, VEFATININ 40. GÜNÜNDE ANILDI

Ünlü Karikatürist Bedri Koraman, vefatının 40'ıncı gününde, Bodrum'da düzenlenen...

BEDRİ KORAMAN, VEFATININ 40. GÜNÜNDE ANILDI
Ünlü Karikatürist Bedri Koraman, vefatının 40'ıncı gününde, Bodrum'da düzenlenen mevlitle anıldı.

Yaşamının son dönemlerini Bodrum'da geçiren Bedri Koraman, 30 Mayıs'ta Torba'daki evinde yaşamını yitirmişti. Koraman'ın vefatının 40'ıncı gününde eşi Nil Koraman, Torba Mahallesinde anma programı düzenledi. Torba Caminde ikindi namazının ardından düzenlenen ilk programda, İmamlar Halil Sönmez, Ahmet Çetin, Yusuf Duran ve Müezzin Mehmet Ali Dursun tarafından mevlit ve dualar okundu.

Tören öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan Nil Koraman, eşi Bedri Koraman'ın ölümüne hala alışmadığını söyledi. Çok üzgün olduğunu anlatan Nil Koraman, "Onu kaybettiğime inanamıyorum ve onsuzluğa alışamıyorum. O mükemmel bir insandı, onu çok sevdim. Nasıl alışacağımı da bilemiyorum" dedi.

Bedri Koraman'ı yad etmek için ölümünün 40'ıncı gününde sevenleriyle bir araya geldiklerini anlatan Koraman, "Bedri'nin bugün 40. ölüm günü. Ben onsuzluğa alışmaya çalışıyorum. Onunda 47 senemi geçirdim" dedi.

"Evlilik yüzüklerimiz tahtadan oldu"

Hayat arkadaşı, usta sanatçıyla unutamayacağı birçok anı olduğunu ifade eden Koraman, şöyle konuştu:

"Bedri ile evlendiğimiz yıllarda hiç unutamadığım bir anım var. Evlilik yüzüklerimiz tahtadandı. Üzerinde onun imzası vardı. Bu benim için çok değerliydi. Paramız olmadığı için böyle bir yüzük yapmıştı. Ama hep çok mutlu olduk. Allah sonra her şey verdi. Çok mutlu olduk" dedi.

Torba caminde düzenlenen mevlit programının ardından, Bedri Koraman'ın kabri başında da dualar okundu. Eşinin mezar taşına sarılan Nil Koraman duygulu anlar yaşadı.