Belediye Kumsalları Devralmak İstiyor

Gündoğan’da esnafla bir araya gelen Başkan Aras, Bodrum'daki bütün plajları Milli Emlak’tan devralmak istediklerini söyledi.

Belediye Kumsalları Devralmak İstiyor

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Gündoğan Koyu sahil kesiminde bulunan çok sayıda iskele ile ilgili düzenlemelerin, sezon başlamadan yapılacağını belirtti. Gündoğan’da esnafla bir araya gelen Başkan Aras, Bodrum'daki bütün plajları Milli Emlak’tan devralmak istediklerini söyledi.

“Müsaitseniz Size Geliyoruz” Projesi kapsamında Gündoğan Pazaryerinde esnaf ve vatandaşlarla buluşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a başkan yardımcıları ve birim müdürleri eşlik etti. Pazarcı esnafı ile vatandaşların talep ve şikayetlerini dinleyen Başkan Aras, Gündoğan Mahallesi ile ilgili yapılması planlanan projeler hakkında da bilgiler verdi.

İSKELELER SAHİLLERİ GASP ETMEYECEK

Gündoğan mesaisinin devamında kıyı şeridindeki işletme sahipleri ile bir araya gelen Başkan Aras, toplantı öncesinde sahilleri kapatan iskeleleri yerinde inceledi. Kıyı şeridinde iskele sahibi olan esnaflara gelinen süreç ve bundan sonra yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgiler veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras şunları söyledi:

“Gündoğan’da sahili boydan boya kaplayan ve doğal durumu bozan iskeleleri kaldıracağız. İlgili arkadaşlarımız öncelikle bölgede bir durum tespiti yapacaklar. İskeleler belirlenen ölçülerde, kumsalın denizle birleştiği noktadan başlayacak. Dolayısıyla insanların sahillere girme hakkı gasp edilmeyecek. Belediye olarak kumsalları kiralamak için çalışma yapıyoruz. Bütün plajları Milli Emlak’tan devralmak istiyoruz. Şayet süreç umduğumuz gibi giderse ecrimisilleri de biz belirleyeceğiz ve doğal olarak fiyatlar biraz düşecek. Biz de toplayacağımız ecrimisilin bir bölümünü Milli Emlak Müdürlüğü’ne yatıracağız.”  

Başkan Aras, kış sezonunda çalışmaların tamamlanarak turizm sezonuna yetiştirilmesi için hassas ve hızlı bir çalışma yürütüleceğini sözlerine ekledi. 

Toplantı sonunda bazı işletme sahipleri ise mevcut iskelelerin müşteriler tarafından rağbet gördüğünü ve kış aylarındaki olumsuz hava koşullarını işletmelerine zarar verebileceğini ifade etseler de, yapılması planlanan projeye olumlu yaklaştılar.