Belediyeden Öğrencilere Tablet Desteği

Pandemi döneminde sürdürülen uzaktan eğitim sistemine katkı sunmak için harekete geçen Bodrum Belediyesi, Bodrum’da ihtiyaç sahibi öğrenciler için 400 adet tablet temin etti. Tabletler, Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz’a teslim edildi.

Belediyeden Öğrencilere Tablet Desteği

Eğitime tam destek veren Bodrum Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yarımada genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi çocuklara ücretsiz tablet temin etti. İçinde SIM kartları olan, 25 GB ücretsiz hazır interneti ile uzaktan eğitim sürecine uygun 400 adet tablet, Başkan Aras tarafından Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz’a teslim edildi.  

Bodrum’da hiçbir öğrencinin eğitimden geri kalmasına göz yummayacaklarını belirten Başkan Aras, çok sayıda aileden belediyeye talep ulaştığını ve bunun üzerine bağışçıların desteğiyle 400 adet tablet temin edildiğini belirterek “Elimizden gelen imkanlar ölçüsünde eğitim için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin işini kolaylaştıracak her türlü imkanı yaratmak bizim birinci görevimiz” diye konuştu.  

EĞİTİM HERKESİN HAKKI...

Bodrum’da gerek öğrencilere gerekse eğitim kurumlarına burs ve malzeme yardımı gibi araçlarla destek olmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Aras, “Eğitim herkesin hakkı. Bundan sonra da yine gücümüz yettiği kadar çocuklarımıza burs, eğitim malzemesi desteği vermeye devam edeceğiz. Bunun yanında, okullarımızda bakım, temizlik ve onarım çalışmalarımız da sürüyor” dedi.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz da Bodrum Belediyesi’ne ihtiyaç sahibi öğrencilerin listesini ulaştırdıktan hemen sonra hızlı bir şekilde tabletlerin temin edildiğini belirterek “Şu anda ciddi bir ihtiyaç vardı. Belediyemiz, önemli bir yaraya pansuman oldu. Başkanımızdan eğitim konusunda hangi talepte bulunursak sağ olsun bize çok hızlı bir şekilde belediyemizden dönüş yapılıyor. Eğitim hepimizin derdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi eğitimde feda edilecek tek bir fert bile yoktur. Biz de O’nun söylemi ile ilerlemeye devam ediyoruz” diye konuştu.