Bin 600 Fidan Dikildi

Bodrum’da yanan bölgelere 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında bin 600 fidan toprakla buluştu.

Bin 600 Fidan Dikildi

Muğla'nın ilçelerinde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla fidan dikimi yapıldı. Bodrum’daki etkinlik ise Mazı Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummuhan Yurt, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, daire amirleri, Muğla Orman Müdürlüğü görevlileri, öğretmenler ve yaklaşık 600 öğrenci katıldı. 

Etkinlikte yangınlarda zarar gören alanlara bin 600 adet badem, zakkum, mavi servi, kara servi, ceviz, harnup, defne fidanları, katılımcılar tarafından dikildi. 

Fidan dikip can suyunu veren Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, yanan bölgeleri yeşillendirmek için bir araya geldiklerini belirterek şöyle dedi:

"Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle Mazı mahallemizde buluştuk. 2 yıl önce yanan ormanlarımızdayız. Tüm kamu kurum kuruluşlarımız, okullarımız, gönüllüler burada el ele bin 600 adet badem, zakkum, mavi servi, kara servi, ceviz, harnup, defne fideleri diktik. Amacımız orman yangınları ile mücadelenin yanı sıra yangınların çıkmaması için de önleme çalışmaları yapıp yanan alanları yeşillendirmektir.”