Bina Yıkılmanın Eşiğine Geldi!

Milas’ta bulunan bir bina, önündeki zeminin çökmesi sebebiyle yıkılmanın eşiğine geldi. Tedbir amaçlı boşaltılan binanın sakinleri, büyük korku yaşadıklarını ifade ederken, binanın durumunun bir an önce belirlenmesi gerektiğini söylediler.

Bina Yıkılmanın Eşiğine Geldi!

Cumhuriyet Mahallesi Güneş Sokak’ta bulunan bir bina yıkılmanın eşiğine geldi. Geçtiğimiz günlerde önündeki zemini foseptik çukuruna çöken binanın öne doğru eğildiğini ve yıkılmanın eşiğine geldiğini ifade eden bina sakinleri korku dolu anlar yaşadıklarını söyledi. 

Binanın yaşı ve zeminin yapısı dolayısıyla uzun süredir böyle bir durumun yaşanmasını beklediklerini ifade eden bina sakinleri; “Apartmanımız yaklaşık 40 yıllık bir yapı, dolayısıyla yaşına bağlı olarak sıkıntılar yaşadığımız oldu. Geçtiğimiz günlerde foseptik çukurunun bulunduğu bölümün çökmesiyle birlikte binada adeta deprem yaşandı. Binamız öne doğru eğilmendi ve artık tabak, bardak bile düz durmuyor. Yetkililere durumu bildirdik. Onlarda gelerek binamızı boşalttılar. Şu an için her hangi bir bilgimiz yok. Bizim öğrenmek istediğimiz şey şu, binamız ekonomik ömrünü tamamladı mı? Hatay benzeri bir durum yaşanır mı diyerek endişeleniyoruz. Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlar olarak bu durumun bir an önce açığa kavuşmasını istiyoruz” diyerek yetkililerden yardım istediler.

 

Kaynak; Haber Milas